Fanın sürekli çalışması (Corsa D)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Halukkrc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Halukkrc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Corsa D 2012(2013 trafik çıkışlı) aracım mevcut.Araç neredeyse son 1 yıldır klima açık olmamasına rağmen fan açmakta ve buda performans düşüklüğüne etki ediyor(şehir içi veya uzun yolda).Bir kaç ustaya götürdüm hepsi herhangi bir motor soğutmama olayı gözükmüyor diyor araştırdığım kadarıyla da böyle bir sorunu olan pek göremedim youtube ve opel forumlarında.Bunun nedeni sizce nedir veya bunun gibi bir sorunu olan varmı aramızda?

Hocam araç düzenli olarak fan açacaktır ancak 3. kademe dediğimiz en yüksek hızdamı açıyor ? Ayrıca ilk çalıştırmada motor soğukken bile fan açıyorsa müşür arızalıdır.

• Beğen
Tepkiler: Zafer715
Termostatin takili kaliyor olabilir, su kaynatiyormu su kabinda fokurdama varmi hararet 90 in uzerine cikiyormu aracta lpg varmi

Hocam araç düzenli olarak fan açacaktır ancak 3. kademe dediğimiz en yüksek hızdamı açıyor ? Ayrıca ilk çalıştırmada motor soğukken bile fan açıyorsa müşür arızalıdır.

Kademe olarak bilmiyorum ama yolda araç içinde fanın sesini duyabiliyorum motorun sesiyle birlikte. Müşür değişimide yaptım ancak yinede fayda etmedi.
Termostatin takili kaliyor olabilir, su kaynatiyormu su kabinda fokurdama varmi hararet 90 in uzerine cikiyormu aracta lpg varmi
Araç fan açtığında durup baktığımda kaynatma yok normal seyrinde çalışmakta gösterge ekranında da hararet ışığı yanmıyor bugüne kadarda yanmadı lpgde yok aracımda

Termostata baktirin bi derim fan kolay kolay acmaz bu araclarda.

@Halukkrc hocam sizin konunuzu gören bir dostum az önce telefonla ulaşıp kendisinin geçmişte bu sorunu klima müşüründen yaşadığını, klima müşürünü değiştirdikten sonra herhangi bir sorun kalmadığını bildirdi. Öncelikle aracınızın klima müşürünü kontrol ettirirmisiniz...

• Beğen
Tepkiler: tayfux ve Zafer715
@Hasip hocamın dediği ile birlikte şunu da kontrol edin. termostat da arıza varsa o da dengesiz açmalara sebep olur. Örnek vermek gerekirse benim megane 1 aracımda termostatın içini boşaltmışlar ve araç sürekli devirdaim yapıyordu tabii şehirlerarası ısınmadığı için kalorifer bile buz gibi çalışıyordu.

• Beğen
Tepkiler: Hasip
Geri