forum kalitesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar görüyorum ki forumda kalite o kadar düştü ki paylaşım yerinden çok tartışma olan bir forum haline geldik. tartışmak bir işe çözüm üretmeyi bazıları galiba olayları çatışma ortamı olarak algılıyor. haliyle birisinin çıkıp ak dediğine illa kara diyecek çıkıyor. sonrada saygıdan bahsediliyor. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herşeyi geçtim forum artık tamamen geyiklerin döndüğü bir yer haline geldi. Geyik yapılmasın demiyorum ama her konu da geyiğe kayıyor. Doğru düzgün paylaşım yok. Forum eski günlerini mumla arıyor.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Fikrime göre bu sorunun sebebi Araç konusu dışında farklı başlıkta konular açılıyor olması.Bu forum opel araç sahiplerinin buluşup yaşadıkları sorunlar ve buldukları çözümleri paylaşmaları için kurulmuş bir forum olmalı daha fazlası için değil.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fikir ayrılıkları elbet olcaktır herkesin fikri aynı olamaz fakat doğru tekdir oda var :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüm insanların aynı fikirde olması veya öyle görünmesi büyük bir tehlikedir, forum hem paylaşım hem tartışma platformudur ama tabiki saygı çerçevesinin dışına taşılmamalıdır. Her ne kadar söylediğimle yaptığım uyuşmasa da bu böyle olmalıdır :D Forumun en çok çemkiren insanlarından biriyim, çemkirdiğim arkadaşlar kızmasın,darılmasın bana, mizacım böyle :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar görüyorum ki forumda kalite o kadar düştü ki paylaşım yerinden çok tartışma olan bir forum haline geldik. tartışmak bir işe çözüm üretmeyi bazıları galiba olayları çatışma ortamı olarak algılıyor. haliyle birisinin çıkıp ak dediğine illa kara diyecek çıkıyor. sonrada saygıdan bahsediliyor. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

Tüm insanların aynı fikirde olması veya öyle görünmesi büyük bir tehlikedir, forum hem paylaşım hem tartışma platformudur ama tabiki saygı çerçevesinin dışına taşılmamalıdır. Her ne kadar söylediğimle yaptığım uyuşmasa da bu böyle olmalıdır :D Forumun en çok çemkiren insanlarından biriyim, çemkirdiğim arkadaşlar kızmasın,darılmasın bana, mizacım böyle :)

sorun tartışıp çözüp bulmak değil. ortamda çatışma yaratmak olanlar var aramızda.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
sorun tartışıp çözüp bulmak değil. ortamda çatışma yaratmak olanlar var aramızda.

Sayın arkadaşım, burada kimse tartışma ortamı yaratmıyor, sizin istediğiniz herkesin koyun gibi olması ben bunu dersem kabul edeceksin ancak o şekilde olmuyor, sizi fikirlere saygılı olmaya davet ediyorum.

Şu konuyu açmanız bile başlı başına yanlış bir yaklaşım olmasına rağmen. İsminizi hatılıyorum çoğu paylaşımınızda yanınızda olmuşumdur, beğenmişimdir, her şeyde paralel düşünmemiz gerekmiyor, önceki konularda karşı karşıya geldiğimiz arkadaşlarımızla buğum paralel düşünüyoruz. Herkes her zaman aynı payda da olamıyor.

Size açtığınız diğer konuda da yazdım, sizin istediğiniz gibi olsa dünya koyun sürüsünden ibaret olurdu. Eğer farklı düşünceleri saygı çerçevesinde belirtmek bu forumu kalitesiz yapıyorsa, maalesef ben size katılmıyorum...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konunun neden açıldığına bağlı olarak;

11 yılda gönüller ayrıştırıldı,idealler yok edildi, bankalar ayrıştırıldı, gıdalar marketler,şirketler derken Türkiye ayrıştırıldı.. Sürekli kavga edildi..Bilim kurumlarıyla, işçi sendikalarıyla, tarihle, dizilerle, komşu ülkelerle kısaca biat etmeyen herkesle kavga edildi..Tarih tersinden okutuldu...Kendilerine göre hukuk, siyaset, eğitim düzeni kuruldu..Kendileri gibi olmayan herkes zindana atıldı, itildi, fişlendi, iftira attırlıdı, işten attırıldı.. 500 puanla girilen ODTÜ ye 5000 polisle girildi.. Nasrettin hocanın kazanı doğuruyordu, iktidarın gemileri..Asarım, keserim, parçalarım iktidarı oluşturuldu.. 127bin öğretmen atanması gerekirken 36 sı intihar etti... . Deniz fenerinde sanıkların yargılanması yerine savcılar yargılandı..2 Türkiye yaratıldı...1-açlık sefalet fakirlik içinde yaşam savaşı veren kesim...2.5 milyon resmi işsiz var..1 milyon kart ve kredi mağduru var.. nüfusun % 29 u akan çatısını kırılan pencerisini onaramazken...Maaşına 4 tl zam yapılan şehit babası var...Tüpraş,tekel,sümerbank,ipraş,ereğli,türk telekom gibi temel ekonomik şirketler dahil hepsi satıldı.. 2-şatafat haram ve savurganlık Türkiyesi..Yani iktidarın Türkiyesi.. Makam aracının aylık kirasının 21bin tl olan anayasa mahkemesi başkanı...Örtülü ödeneklerle rekor kırıp meclis makam odasını 368 bin liraya yenileyen başbakan..Brüt maaşı 22000 € olan başbakan danışmanı..Aylık kirası 980 bin lira olan bakanlık...Bunun için de neler yapıldı? Veriginin vergisi alındı...Satılmayan ne varsa satıldı..Doğalgaza elektriğe %18, memura %3 zam yapıldı.. Hak arayan öğrenciyi, doktoru, öğretmeni,işçiyi polise coplatıldı..Bütçedeki 53 milyarlık açık açıklanamadı..Meclis futbol karşılaşmasını canlı yayın verirken meclis görüşmeleri yayına kapatıldı..Güçler ayrılığı bize göre değil deyip demokrasiden diktatörlüğe geçildi..Dünyanın en pahalı benzinini bize kullandırtırken yabancılara litresi 1.48 den verildi..Yolsuzluk yapanı değil yolsuzluğu itiraf edenler suçlandı..Cumhuriyet bayramı kutlamaları yasaklandı..Allah Allah diye alınan topraklar, Allah Allah diye satıldı..

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım bu konu imf borcu konusundan dolayı açılmıs :D Arkadasım herkes senle aynı görüşte olcak diye bişey yok,orda yazmıssın çatışma yaratcaklar yazmasın diyosun,o zmn sende konu açmıcaksın,bi konus açarsan senle aynı görüşteki adamda yazar,aynı görüşte olmayan adamda yazar. ayrıca o konuda siyaset yapmıyorum vs demişsin,bariz şekilde hükümeti övmüş sonrada savunmuşsun :D Snra forum kalitesi diye konu açıyosun,saygı demişsin,ama diğer kişilerin görüşüne saygı duymuyosun sonrada pehriz turşu felan diyosun bence herkesin fikirlerine saygı göstermeyi ögrenmek gerek ;)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Forumundaki paylaşım seviyesinin düşüklüğü, hep aynı soruların gelmesinden bıkkınlıklar cevapsızlıklar, darılmalar vs. vs. doğru tespit eleştiri olabilir. Bu şekilde konu açılsa tartışabiliriz, ama bu konu diğerinin devamı gibi olup, O farklı düşünüp benle tartışıyor şikayeti gibi algılıyorum. O yüzden siyasi konulardaki YAYIN YASAĞI kuralını hatırlatıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...