fren yaparken direksiyoda titreme

ya benimde frene basılı çalıştırıyorum ayağım frende direksiyonu çevirince cıııvvvv diye elektornik bi ses sanki robot var arabada bir uyarı sesi falan değil nedir çözemedim acaba yanlıs bişeymi yapıyorum frende marş yapıp direksiyon çeviriyorum cııııvvv sonra :)

Fren - Titreme olayı..

Arkadaslar merhaba,

2001 Opel Astra'm var.. fren yaptığım zaman araba titriyor... balata aldık, taşlattırdık ama yok yine nafile nedir ne değildir yoksa bu gıcık durum yüzünden sevdiğim arabamdan ayrılmak zorunda kalacam.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Titreme yaptığı zaman kendimi çok güvensiz hissetmeme neden oluyor :(

Son düzenleme:
arkadasim eger balata atmissan ve yine ayni ise titreme o zaman diskleri bi kontrol etir sorun disklerde olabilir

diskler eğer çok sıcakken suya girdiysen veya yıkattırdıysan disklerin çapak yapmış olabilir.buda titreye sebep olabilir.değişmesi lazım yada tornalanması lazım diye biliyorum.

diskleri kontrol ettir...

taşlattırdıysan balans bozuk taşlanmış olabilir. makneye bağlanırken tam eksene dik bağlanamıyor bazen
değiştirmeni tavsiye ederim
bir de taşlatırken ararbanın üzerinde taşlatın,balans problemi 0 oluyor.

benim astrada yapıyordu 20 yle giderken abs devreye giriyodu ve titreme yapıyordu.sonra servise gittim arka kampanaları açtı usta ordan her iki tarafada bi ayar yaptı sonra ne titreme kaldı nede frenlerde bi problem.tabi arkadsların dedikleride olabilir ben sadece fikrimi söyledim aklında bulunsun.

Geri