Frenler boşaldı :/

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar..aracım astra g 2003 otomatik..bugn iftar çıkışı 40-45 km süratle giderken öndeki arkadaşımın aracına yaklaştığımda frene bastım arac tepki vermedi bidaha bastıgımda devir saati 0 a indi araç stop etti elektrik aksamı gitti sanki bi anda ve öndeki araca vurdum sora el frenine asıldım öndeki araçta frene bastı refleksle arkasından bidaha gümlettik sora fren tepki verdi durduk çok şükür..hidroliğe baktım içide dolu..nedir acaba skıntısı ?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.garip bir durum. fren vakum hattında bi sıkıntı olsa bile az da olsa fren tutar. yani en azından fren pedalı oldukça sertleşir ama az da olsa tutar... sizinkide böyle bir durummu?

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşkler.. bende hiç tepki vermedi..fren sertlesti, vurma esnasında iki üç defa bastım frene ancak hiç yavaslama olmadı aksine araba ileri atılır gibi oldu..ilk defa oluyor böle bişe hiç bişe anlamadım açıkçası yüksek hızda olsak nolcaktı bilmiyorum Allah korusun

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima açıkmıydı ?
birde araç stop etme noktasına geldiğimde sertmiydi frenler...

cetin45

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim klima açıkken fren kuvveti daha az gibi geliyor bana bir sebebi var mi acaba

Oncelikle gecmis olsun...eger klimaniz acik iken bu durumu yasadiniz ise klima tum havayi kullandigi icin freninde havasini aliyor ve fren tas gibi oluyor.. fren tutmuyor.. ben 2013 corsa D kullaniciyim.. benim basima bu olay dururken geldigi ve klima acikti.. bunu bi kac kez daha yol bosken denedim ve frenin tas gibi oldugunu ve tutmadigini gordum.. Hemen servise gittim ve sorunu anlattim. BU modellerin cogunda hatta yeni cikanlarda bile bu sorun halen devam ediyormus ve sitedeki arkadaslarin dediklerine gore hill holder eklemisler.. Serviste benim aracima fren kiti dedikleri 1 adet vakum pompasi taktilar ve ayri bir tesisat dosediler bunun icin.. Olay bu sekilde gerceklestigi ise sorunuzun cevabi budur .. Bu sistemide sadece serviste yapiyorlar disarida hic kimse bu olayi bilmiyor bosuna sanayilerde dolasip farkli seylerle hem zamaninizi hemde paranizi bosa harcamayin.. Kendinizi tehlikeye atmayin.. vakum pompasinin resmini ekleyecegim site hata veriyor...

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resmi bi turlu yukleyemiyorum sitede hata veriyor bi sekilde sistemi sizlere resimlerle gosterecegim

uyuzboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle arkadaşım geçmiş olsun.
Buna benzer bi durumla iki kez bende karşılaştım biri geçen sene ve biride geçtiğimiz hafta içinde. Ilk olduğunda bi köşeyi dönüyordum biraz hızlıydim yavaslamak için frene bastım ama yavaslamadi düz gideyim derken benim sinyalimi görüp yola çıkan motosiklete çarpmamak için donebildigim kadar döndüm ve kaldırıma çıkıp direğe iki kapıyı surttukten sonra durabildim. Frene bastığım andan itibaren yaklaşık olarak 6-7 metre araba yer değiştirdi araba basar basmaz abd devreye girdi sert basmadigim halde be abs sesi bitince araba kendini saldı gitti.
Diğeri geçen gün yasadigim durum ise çevre yoluna girmek için hafif yokuş aşağı inerken 30-35 ile giderken frene bastım hic tepki vermedi. yine abs devreye girdi belediye otobüsünün altına giriyordum az kalsın ama yavaş olduğum için sonunda durdu. 2 yıldır kullanıyorum adres 2001 elegance ama hep freninden tekerinden korktum. Michelin e saver lartik kullanıyorum. 4 ude yeni. Bakim derseniz düzenli olarak yaptırıyorum.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle arkadaşım geçmiş olsun.
Buna benzer bi durumla iki kez bende karşılaştım biri geçen sene ve biride geçtiğimiz hafta içinde. Ilk olduğunda bi köşeyi dönüyordum biraz hızlıydim yavaslamak için frene bastım ama yavaslamadi düz gideyim derken benim sinyalimi görüp yola çıkan motosiklete çarpmamak için donebildigim kadar döndüm ve kaldırıma çıkıp direğe iki kapıyı surttukten sonra durabildim. Frene bastığım andan itibaren yaklaşık olarak 6-7 metre araba yer değiştirdi araba basar basmaz abd devreye girdi sert basmadigim halde be abs sesi bitince araba kendini saldı gitti.
Diğeri geçen gün yasadigim durum ise çevre yoluna girmek için hafif yokuş aşağı inerken 30-35 ile giderken frene bastım hic tepki vermedi. yine abs devreye girdi belediye otobüsünün altına giriyordum az kalsın ama yavaş olduğum için sonunda durdu. 2 yıldır kullanıyorum adres 2001 elegance ama hep freninden tekerinden korktum. Michelin e saver lartik kullanıyorum. 4 ude yeni. Bakim derseniz düzenli olarak yaptırıyorum.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

disk balata sorunlu değilse fren hidroliğini yeniletin... dandik fren balatası abs ye etki eder...

klima fren konusuna gelince...klima açıldığında motor devri ayarlamak için gaz verdiği için otomatik olarak motordaki vakum oranı düşer.buda fren merkezine giden vakumun düşmesine ve fren pedal sertleşmesine sebep olur bir miktar... vakum hortumlarında herhangibir kaçak yoksa pek yapılabilecek bir şey yok maalesef...