Frontera 3.2 mi ? - LR range rover 4,6 HSE mi ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan OLD KID
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
gc nin motorunda sorun yok bu önemli bir ayrıntı ondaki motor mercedes 2.7 motoru aynı motor e serisinde ve ml serisindede kullanıldı.. motor ve şanzımanı iyidir..

sorun olan genel olarak gc lerin yaşlarından ötürü bakımsızlıkdan ötürü ortaya çıkan elektronik ve yürüyen aksam sorunları.. bu genel bir şey bütün gc ler için geçerli..

gc lerdeki en büyük sıkıntı tecrübeli ustaları yok genelde ikinci el alanlarda servislere sokmuyor sokak arası ustalarına götürüyor araçları haliyle araçların normalde periyodik yapılması gereken bakımları atlanıyor yada yapılmıyor yada yanlış yapılıyor sıkıntılarda burdan doğuyor..

arabada konfor yüksek olsun diye çok yumuşak bir yol tutuş var aracın içinde bir çukura girdinmi bavul gibi ordan oraya sallanıyorsun :D ama gene derim o kasada en makbulü 2.7 crd dir yeni kasada ise 3.0crd..

bir hatırlatma alıcak arkadaşa sakın gc nin 3.1td sini alma italyan iveco motoru var şanzımanla uyumsuz zaten 1 sene üretildi üretimden kaldırıldı o yüzden fiyatları aşırı ucuzdur.. o fiyata kanıpda almayın yani..

bu arada düzelteyim benim bahsettiğim mercedes motoru değildi.litreleri karıştırmışım:)dayanıksız olan bu motor işte.diğerinde sahip olanlar mutlu mesut kullanıyorlar genellikle:)

araç inanılmaz yumuşak viraja biraz hızlı girince tedirgin ediyor ama çok eğlenceli:)bir de yüksek hızda düz giderken ön kısmı yaylanarak gidiyor.bir de frenleri pek ahım şahım değildir ama rakiplerine göre gene de iyi bence...

yani o fiyat aralığında range mi gc mi dense o yaşlarda o fiyat aralığında kesinlike düşünmeden alıcağım tek araç mercedes ml olurdu benzin+lpg li güzel bir ml320 taş gibi tank gibi arabadır.. oda olmasa discovery derdim land range serisi içinde en sorunsuz araçlar discoveryler td5 hse paketde aldınmı güzel ve dolu dolu araç..

birde illa çok farklı olucam desem eski infiniti q45 ler vardı nissan pathfindera benzeyen şimdi fiyatları sürünüyor onlarda iyi tercih olabilir motor vergisi dert edilmiycekse neticede infiniti..

gc almaya karar versem kesinlike aldığım paranın dışında aldıkdan sonra bir köşeye 5 bin tl de koyardım.. nerde ne sorun çıkartıcağı belli olmuyor o aracın elektronik sorunu olmasa motor ve şanzıman zaten mercedes problem yok.. ama elektronik sıkıntısını bizim ustalar bile çözemiyor..

servisle akraba oluyorsun ben ordayken ustanın elinde 3 tane cheeroke vardı birinin abs ışığı yanıyormuş biri yolda silkeleme yapıp arıza ışığı yakıyormuş bizimkinde karter ışığı yanıyor ama sorunda yok gidişinde bir süre sonra kendiliğinden sönüyor yani elektronik derdi korkuturdu beni şahsen..

ml320 de güzel bir tercih aslında ama fiyatlarının o civarda olmayacağını düşünüyorum kesin bilgim de yok açıkçası.infinity q45ler de iyi hoş da piyasası hiç yok yok fiyatına bulmak gerekli...

Arkadaşlar yorumlara teşekkürler
nettede Range için olumlu pek bişey söylenmiyor
Frontera biraz daha olumlu not alıyor
GC yi zaten düşünmüyorum
Mercedes ml320 hafta sonu binmek için 30 - 35 bin verebilecek durumda değilim
sanırım fronteraya doğru gidiyorum
teşekkürler

Geri