Garanti Bozulurmu?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan reko
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bende düşünüyorduım da garanti benim elimi kolumu bağladı. ya bu arada bende de 2011 astra h var 7 baz hoparlör dio 2 twtr 4 tane kapıda hoprlör var etti 6 . 1 tanesi nerde ??

Bende hep merak etmısımdır 7.sı nerde die bızım astra glerde 8 tane var 4twıter 4tanede normal toplam 8 ama astra h dekı 7.nerde ?

7 . hoparlör ön konsolun ortasında ön cama yakın yerdedir..sadece bas verır..tıpa gıbı sey var ona basarsanız kapagı acıp hoparloru gorebılırsınız..

7 . hoparlör ön konsolun ortasında ön cama yakın yerdedir..sadece bas verır..tıpa gıbı sey var ona basarsanız kapagı acıp hoparloru gorebılırsınız..
millet oraya center hoparlörü var diyor ama sadece navi teypde aktif oluomuş cd30 mp3 de işe yaramıyormuş

millet oraya center hoparlörü var diyor ama sadece navi teypde aktif oluomuş cd30 mp3 de işe yaramıyormuş
7.hoparlör cd30mp3 ile de aktif.benim ses sistemim var araçta ve amfiyi devre dışı bıraktığımda sadece 7.hoparlörden ses geliyor.
diğer arkadaşın yazdığı gibi sadece bas ses veren bir hoparlör değil.zaten boyut olarak da bas ses vermeye uygun değil.

sesi sonuna kadar açtım neredeyse elimi koydum oraya ne bi titreme ne bi şey yok. neyse ya pek önemli değil :D ipod nanoyu bağlıyorum kafama göre takılıyorum.

aman hocam oyle düşünme araçta elektronik bir sorun çıkar ve sende garip bir servise gidersin adam ses sistemine baglar sorunu ..eger boyle birseyden suphelenirseler aracın resmini çekip gm türkiyeye yolluyorlarmış.....daha önce böyle problem yaşayan varmış..zaten yukarıda bir arkadasta açıklamış..işte bende bu yüzden ne yapmalıyım diye foruma sordum sagolsun arkadslar açıklamış..kesinlikle sorun çıkmaz kimse diyemiyor ..o nedenle bende en az sorunlu şekilde yapmayı planlıyorum.. zaten biraz erteledim düşüncemi mart yada nisan ayı gibi yapmayı dusunuyorum...

Aracım 2014 Corsa D Active. Ses Sistemi taktırdım. Far düğmesi bozudu. Ses sistemine bağladılar. Yok efendim ondan olabilirmiş. Akü değişmiş amperi yüksekmiş. Foto çekilip GM Türkiyeye yollanacakmış onay gelecekmiş. Dedim ben işlem yapmıyorum. Verin aracımı. Foroğraflamamız lazım dediler. Aldım ellerinden anahtarı, bi anda izin vermiyorum dedim. Akıllarınca Garantiden çıkartacaklar ki servis yedek parça satsın. SAKIN tesisat takılı iken elektrik problemi ile servise gitmeyin. Gerekirse sökün, yaptırıp takın. Tesisatçınıza da söyleyin, Kabloları vs dikkat çekmeyecek şekilde hatta Görünmeyecek şekilde monte etsin. gerektiğinde saklanabilsin.

Aracım 2014 Corsa D Active. Ses Sistemi taktırdım. Far düğmesi bozudu. Ses sistemine bağladılar. Yok efendim ondan olabilirmiş. Akü değişmiş amperi yüksekmiş. Foto çekilip GM Türkiyeye yollanacakmış onay gelecekmiş. Dedim ben işlem yapmıyorum. Verin aracımı. Foroğraflamamız lazım dediler. Aldım ellerinden anahtarı, bi anda izin vermiyorum dedim. Akıllarınca Garantiden çıkartacaklar ki servis yedek parça satsın. SAKIN tesisat takılı iken elektrik problemi ile servise gitmeyin. Gerekirse sökün, yaptırıp takın. Tesisatçınıza da söyleyin, Kabloları vs dikkat çekmeyecek şekilde hatta Görünmeyecek şekilde monte etsin. gerektiğinde saklanabilsin.

Garantıden cıkarmaları gayet normal , burada anormal bır durum goremıyorum...

Adamlar kötü yakıttan dolayı garanti dışı bırakıyorlar. Siz araca doğrudan müdahelede bulunmuşunuz...

Garantıden cıkarmaları gayet normal , burada anormal bır durum goremıyorum...
Bu araçtan önce 2 adet sıfır araç kullandım. İkisinde de Tesisat vardı. Elektrik arızası olsun, Başka arıza olsun. 2-1 dedirtmediler. Hatta Alternatörüm arıza yaptı, hem garantiden değiştiler hem de fark alıp daha yüksek bir alternatör taktılar. Bunu yapan Firma Mazda Anlamadığım da Opel zaten pazarda söz sahibi bir firma iken neden bu kadar aç gözlü. Anormal olan durum ise şudur, Aku amper değeri akünün 1 saat süresince sağlayabileceği akım değeridir. Bu akü 12 Volt verir amperi de ne çekerseniz o kadar verir. Bunu bilmeyen kişilerin serviste Akü yüksek gelmiş ondan far düğmesi arıza yapmış olabilir diyerek, Bilirkişi ahkamı kesmesidir. Anormal olan diğer bir durum, Alternatör bu aküyü besleyemez diye kesin konuşup, Stock alternatörün 110A olduğunu bilmeden, akü beslemesi için 70 kullansa kalan 40ın da Aracın çalışması için fazlası ile yeterli olduğunu da doğal olarak bilmeden konuşmalarıdır. Bir diğer anormallik te, Kapasitör denen aletin 1 faradının 1000 Watt değerinde olduğu, Kapasitörün bir çeşit akümülatör gibi çalıştığını bilmeden OOO kapasitör 6 faradmış, Çok çeker bu kesin zarar verir diyecek kadar konuya yabancı kişilerin karşımıza çıkartılarak bilirkişi tayin edilmesidir. Kısaca sudan Bahanneler garip olan. Kalitesiz yakıt yüzünden araç garanti dışı kalıyor. açsın OPEL Bi benzinlik ya da servislerinde akaryakıt satışı yapsın ordan alalım. Yani kısaca arkadaşım, Garantiden çıkartmaları hiç te normal değil. Ancak biz koyun olur da garantiden çıkartılmasını nedenleri ile irdelemeden kabul edersek. O zaman her şey normal olur. Giren de bize girer.:mad:

Geri