Garantiyi Uzatmalı mıyız ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sereye
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Garantiyi Uzatmalı mıyız ?

• Kullanılan toplam oy
    40
  • Anket kapatılmış .

sereye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 34 binde ve 2 yılını doldurmasına 6 - 7 ay var.
Ben ve çocuklarım sakin kullanıcıyız, ikinci el aldık, senede 12 - 15 bin km civarında yol yapıyoruz.

Yakıttan kaynaklanan hasarlar garantiye girmiyor sanırım, ama malesef istasyonların veya çalışanlarının insafına kalmış ortamlardayız, kafamı kurcalayan birinci konu.

Yeni teknolojik motor bildiğimiz eski otolar gibi TAŞ GİBİ kavramını devam ettiremiyorlar maalesef, bu ikinci konu.

Şanslılık konusunda şanslı değilimdir, bu üçüncü konu,

Kaskomuz var, o kaza olaylarında bize faydası dokunuyor, epey ödeme götürüyor bütçeden, bir de buna verilecek (tahmini yazıyorum: 1 yıllık 250€, 2 yıllık 450€ civarında) ek garanti parası risk almamıza değecek mi?

Diğer aklıma gelmeyen önemli kayda değer faktörler, bize "Hay anasını yaa, bulduk bulduk da bu parayı mı bulamadık" mı dedirtir, karşıt fikri mi acep?

Forumda araştırdığımda;
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=6511&highlight=garanti+uzatma
başlığına ulaştım, iyice aklım karıştı.

Anketin şıkları bütün üyelerinin ihtiyacı doğrultusunda olmayabilir ama,
GÖRÜŞLERİNİZİ ŞIKLARSANIZ arşiv oluşturabiliriz.

şimdi uzatmayın deriz bişey olur size uydum uzatmadım demeyin ama
garanti herşeyi kapsamadığı için genelliklede kullanıcı hatası diye geri çevirdikleri ( bunuda açılan şikayet konularına dayanarak söyledim ) için bence çok mantıklı değil ama mesuliyet kabul etmiyorum şimdiden sölim :D

biraz şans işi.. eğer para çoksa uzatılabilir, ama çok deilse uzatmayarak risk alınabilir...
2 senelik garantim dolalı 3 ay falan oluo.. garanti sürecinde ise klimadan ses geliodu götürdüm bi parça değiştirdiler.. 304 ytl artı işçilikmiş, ücretsiz değiştirdiler.. bide kasislerden geçerken ses yapıo dedim onuda garantiden bakıp yağlama ve ufak bi şeylerin değişmesi yapıldı ses kesildi.. bide sinyal kolu ses yapıodu onuda düzelttirmiştim...

304 ytl hariç diğer yazdıklarım basit şeyler gerçi ama arabalar genelde garanti süresinden sonra sorun çıkarmaya başlıo derler..

açıkcası param bol olsa uzatırdım garantiyi... 4. senenin sonunda da arabayı sıfırlardım... ama çıkacak çoğu sorunda da kullanıcı hatası diycekleri için garantiyi uzatmanın çok çok ta bi anlamı yok az para deil çünkü..

3. bi şık ekliyorum ankete ve kararsız kalırdım diorum :D

combo yerine vectra cosmo astra cosmo gibi elektronik donanımı fazla olan araçlar olsa tamam ama bnce combo için gereksiz.

valla ben yeni araç alırken 6 yıl 150.000 km garanti ilk önceliklerimden biriydi...

Çok değerli bilgiler var.

Vebal kötü bir şey tabi, uzatıp - uzatmadığımda "sizler sebep oldunuz" denemez. Diyemem.
O da benim vebalim olur.

Çok değerli bilgiler var.

Vebal kötü bir şey tabi, uzatıp - uzatmadığımda "sizler sebep oldunuz" denemez. Diyemem.
O da benim vebalim olur.

ztn burda yazılan yapılan yada okunan şeylern pratiğe dökülmesi yada uygulanmasından doğan hertürlü sorumluluk kullanıcıya aittir yani tamamen onun kararıdır uzatıp uzatmamak sadece fikir belirtiyoruzbizler.

Servise sordum fiatlarını:

1 Yıllık uzatma : 232 €
2 Yıllık uzatma : 450 €

Otosunda problem yaşayan bir arkadaşım, KESİNLİKLE UZAT, motoruna bir şey olursa 8 - 10 bin liranın altından kalkılamaz dedi.

Anket yeterli ilgiye ulaşsın diye güncellemiş de olduk.

ya zaten yıllık bakımda aldıkları parayla arabanın bozulabilecek parçalarını ''0'' olarak temin edebilirsin

Geri