Gaz da giderken benzine geçmesi

hakibo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kolay gelsin,

Aracım Astra g kasa.Dün giderken içinde gaz olmasına rağmen aracım gaz bitme uyarısı vererk benzine geçti.uygun bir yerde durup tekrar çalıştırdım aracımı hareket ettikten 1 km kadar sonra tekrar benzine geçti.sorun neyden kaynaklı olabilir,eğer bilindik bi sorun ise tahmini masrafı nekadardır.

Bilgi vermeniz ricası ile.iyi çalışmalar.

Son düzenleme:

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG kitinin MAP sensörü arızasına benziyor. LPG servisindeki bilgisayara bağladığınızda arızayı gösterecektir. LPG filtresinin değişim zamanı da önemli.

COSMO.55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fikir olması açısından söyleyeyim istedim,daha önceki aracımda tüp kapandı benzinde kaldı,sebebi akünün oradaki küçük sigortanın atmış olmasındanmış.7.5 tl masrafı çıkmıştı.

hakibo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkürler arkadaşlar.fakat ilgi az heralde,yada herkesin derdi kendine mantığı çok fazla gibime geldi.sabah tamirciye gittim bağladı cihaza veren uyarı 'kırmızı uyarı' dedi.önemlidir bu uyarı dedi.uyarı olarakta gaz basıncı düşük hatası verdi.herşeyden olabilir dedi.motorda gaz ile ilgili 3-4 parça gösterdi bunlardan birindendir dedi.deniyerek bulacaz dedi.kesici,map sensörü,beyin vs...Şaştım kaldım.şansım varsa ilk seferde değişen parçada buluruz,yoksa yandık son denenen parça çıkarsa bize bi lpg bağlatmaya bedel olur heralde

recayi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o problem bendede vardı bilgisayarda ayar yaptılar bir müddet düzeldi sonra yine yapmaya başladı gaz beynini değiştiler arıza giderildi. sen önce ayarına baktır gazcın sana gerekeni söyler.

hakibo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevap veren herkese teşekkürler,lpg tankının üstündeki kesicinin sibopunu soküp direk bağlattım.benzine geçiş yapmadı.sorun kesiciden çıktı.