Gaz kelebeğinin kirlenmesini önlemek

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karterden gelen boru temizlenecek borudan üst kapağa gelen hortum kesilecek kelepce ile araya yağ kesici filitre takılacak..bu arabanınzda boğaz ve rolanti aayarlayıcısıın kirlenmesini engelleyecektir
parça resimde görülen siyah plastik kutu
bild0010xt3.jpg

Selim abi kusura bakma uzun zamandır giremedim. Benim dediğim senin gösterdiğin filtre değil. Resimdeki yağ kapağının sol tarafından çıkıp kelebeğe bağlanan boru var ya, işte o külbütörden çıkan yağ buharını tekrar yanması için kelebek yoluyla yanma odasına gönderiyor. Bu da kelebeği ve rölanti ayarlayıcısının yağlanmasına ve tortu yapmasına neden oluyor. Demek istediğim o hortumu kesip motordan çıkan ucuna bir adet krank filtresi takıpyağ buharını direk dışarıya vermek ve diğer taraftaki ucu körlemek.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tolga bu benim dediğim filitre ile boğaz kirlenmesi azalacaktır ama senin dediğinde ise en kısa zamanda boru filitre ile tıkayacak ve yine sorun yaşayacaksın..hersefer boruyu sökecek filitre değişecek veya yıkayacaksın

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selim abi dediğin yere filtreyi taksak bile sübap kapağının altında yağlama olduğu için boğaz yine kirlenmezmi mantığını anlamadım karterdeki yağ dahamı kirli

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karetrden yukarı buhar hatta üfleme ile gelen buhar üst kapaktdan daha çoktur...bu buharıda boğaza gitmesi için ayrı hortumla verilmiştir....sorunun %90 karterden gelendir gerisi o kadar kirletmez ama o ince hortuma takılacak filitre daha çabuk tıkanacak ve basınc oluşmasına sebep olacak bu yine dengezisleşmesine sebep oluşturacak...
zaten boğaz keleb rolanti temizliğinde bu hortumlarıda temzilemek neden acaba??? hele karterden gelen boru tıkanınca stop etme rolanti dengesizliği sebeplerinden biridir

Son düzenleme: