Gaz Yememe ve Silkeleme

mustafa_akin83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bildiğim bir konu değil ama bir fikir vermek adına, benim eski aracım megane coupe 1,6 16v 2000 modeldi ondada silkeleme sorunu yaşadım olayı VOLAN SENSÖRÜ denilen ve piston seviyelerini kontrol eden elektronik parçadan yaptığını değişitirince anladık. Bu araçlarda varmı varsa ondanmıdır sizin görüşüüze bırakıyorum...

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Opal' da 1 saat falan test ettiler aracı. Pedal takımının komple değişmesi gerektiği söylendi. Ücretinden dolayı yaptıramadım tabi. İnternette biraz araştırdım, benzer arızaları Astra H' de yapıyormuş. Çözeni varsa yolundan gideceğim :)

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Opal' da 1 saat falan test ettiler aracı. Pedal takımının komple değişmesi gerektiği söylendi. Ücretinden dolayı yaptıramadım tabi. İnternette biraz araştırdım, benzer arızaları Astra H' de yapıyormuş. Çözeni varsa yolundan gideceğim :)

Sorununuzun gaz pedali pozisyonundan oldugunu dusunmus servis sanirim. Dogrudur ondanda yapar ancak ozaman herdevirde yapmasi gerekir

Sent from my iPhone using Tapatalk

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muzaffer aynisi bendede oluyor gecen kis toplasan 10 kez falan yapmisti , daha kis olmadan bile sabah sogukta calistirinca en az 5-6 kez bu sorunu yapiyor. Ariza kodu okunmuyor motor kendini korumaya aliyor. Motor isininca isik birdaha yanmiyor. Lpg ile hicbir alakasi olmayan bir durum. Şimdilik kendim cozmeye calisacagim op-com lada bir bakicam ariza kodu cikacakmi. Sende pedal degistikten sonra birdaha sorun tekrarladi mi?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muzaffer aynisi bendede oluyor gecen kis toplasan 10 kez falan yapmisti , daha kis olmadan bile sabah sogukta calistirinca en az 5-6 kez bu sorunu yapiyor. Ariza kodu okunmuyor motor kendini korumaya aliyor. Motor isininca isik birdaha yanmiyor. Lpg ile hicbir alakasi olmayan bir durum. Şimdilik kendim cozmeye calisacagim op-com lada bir bakicam ariza kodu cikacakmi. Sende pedal degistikten sonra birdaha sorun tekrarladi mi?

Bu problemi tam 1 yıl önce yaşamışım Olcay :) O günden sonra tekrar olmadı gaz pedalını söküp içindeki devreyi temizleyip problemi çözenler var ama, Astra H ile aynı zaten söker temizlersin sen :D

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyw. Muzaffer ilk isim o olacak :) bozulmus olmasinda arabayi komple söküp temizler takarim sorun degil :)

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyw. Muzaffer ilk isim o olacak :) bozulmus olmasinda arabayi komple söküp temizler takarim sorun degil :)

Olcay ben korozyon olayını okuduktan sonra ara ara gaza sonuna kadar basıyorum o korozyonun bir şekilde sürtüne sürtüne gittiğini düşünüyorum. Ne kadar mantıklı ve geçerli bir çözüm bilmiyorum ancak dediğim gibi bende 1 kere oldu ve daha sonra olmadı :) Çok can sıkıcı bir durumdu ilk başıma geldiği zaman, eğer halledersen tekrar toplarken silikonla iyice kapat ki neme karşı da korumaya almış olursun :) Kolay gelsin konusunu mutlaka aç derim :)