Gaza basmadan geri geri gitme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan simurg
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

simurg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar belki biliyorsunuzdur ama söyleyeyim. Arabayı ilk öğrendiğim sıralarda arkadaş söylemişti. Şimdi vitesi geriye takıyorsunuz gaza hiç basmadan ayağınızı yavaş yavaş debriyajdan çekiyorsunuz kavramaya gelince arabaya stop etmeden yavaş yavaş gitmeye başlıyor geri geri.
Yokuş yukarı bile tırmanıyor yani.

Ben paralel park yaparken milimetrik manevralarda çok kullanıyorum bunu.
Bi deneyin millet arabaya bindiği zaman gösteriyorum kimse inanmıyor "niye stop etmiyo bu araç kesin bişey var diyolar" ama arkadaşın şahini de aynı.

herkese kazasız belasız günler.....

tamamen vıtes dıslı oranıyla alakalı.stop eder bıraz hızlı cekersen. ancak sımdı araclarda rolantı ayarlayıcı dene aletler var dostum el frenını cek ayagını yavas yavas kaldır debrıyajdan kendısı rolantıyı sabıt tutmak ıcın gaz verır. meslea rampa yukarı ayagını gazdan cek 1. vıtesle kendılıgınden cıkar stop etmez. sahınde aynı seyı yapamazsın

Benim araç 1'de aynı şeyi yapmıyor.Sadece geri vitesde denedim 1 de hemen stop etti. Şahinde sadece geri gidiyor zaten yokuşta o da stop ediyor. Geri vitesin dişli oranı 3,33 1'in 3,58 aslında fark yok gibi ama anlamadım. Benim araç 136 HP olduğundan kasmıyor zaten yokuşta tabi bide Şahine göre tekonolojik açıdan tartışılmaz.
Dediğim şeyi sürekli kullanmam zaten sadece paralel parkta milimetrik hareketlerde oldukça işe yarıyor.

Birinci fites olayını ben tesadüfen kırmızı ışıkta fark ettim.Gazsıs kalkıverdi. :pon:

Ben bütün dur kalk trafikte,park ederken,karda buzda kalkarken bunu kullanıyorum hem daha yavas ve gaz da vermediğinizden daha az yakıyor...

geri wites değil üçüncü witeste bile kaldırdım ama daha fazla denemedim sadece birazck daa sabırlı olmanı beklio motor debriyajla oynaşırken....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri