Gelde Delirme

Türkiye'de hukuk sistemi örümcek ağı gibidir......Güçlü olan deler geçer...Güçsüz olan takılır kalır....Türkiye'de hukuk sistemi budur...

Türkiye'de hukuk sistemi örümcek ağı gibidir......Güçlü olan deler geçer...Güçsüz olan takılır kalır....Türkiye'de hukuk sistemi budur...

işte bu süpersin. güç = para + eş, dost, akraba v.s.

nazım bey kendi bakış açınızdan tepkinizde haklısınız. bu anlattığım istisnai bir durum. yazılan cezanın haddi hesabı yok ama ceza ile bu iş olmuyor, özellikle belirteyim bu muhterem şahsiyetide tanımam kişiye özel bir durum değil

arkadaşım sen zaten görevin gereği kimseyi tanımaman lazım ama bu ülkede çoğu zaman bunun mümkün olmadığını söylüyorum ben işte.

mesela örnek kırmızı ışıktan 10 kişi geçer piyango çeker gibi içinden 2-3 tanesine ceza keserler. aynı şekilde 10 kişi emniyet şeridini ihlal eder içinden 1 kişiye işlem yaparlar. park yasağı olan yerde 20 tane araç olur içinden 1 tanesini çekip götürürler bir dahada oraya uğramazlar. daha çok örnek var bununla ilgili sende biliyorsun.

benim bahsettiğim adam ayırmadan herkese aynı uygulamayı yapsalar aynı cezayı 50 kere verip hatayı yapanı piyasaya salmasalar bizim çektiklerimiz biraz daha azalır. hatayı 1-2-3 kere yaparsın devamlı yapıyorsan hata olmaz zaten, ama maalesef ülkemizde bu ayırt edilmiyor bundan bahsediyorum. böyle gidersede ayırt edileceği yok gibide gözüküyor.

avrupada yolda uyarı levhasına uymayan anında içerde alıyor soluğu, neden uygulama herkese eşit yapılıyor çünkü, neden kanunlar herkes için aynı işliyor.

Geri