Gm easy sanziman hakkinda genel dusunceler

muratsahh

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar gm nin easy sanzimanini kullanan ( dizel benzinli..) larin karsilastigi sorunlar neler ?
Easy kullanicilari olarak memnunmusunuz ?
Yorumlarinizi bekliyorum....

murat bey..su an iki senedir kullaniyorum bir sikinti göstermedi km 26000 oldu...
baldizin vardi 35000 idi yanilmiyorsam satti onuda kullandim sikinti yoktu..yani sikayetler var ama sans mi desem yoksa kullanma kaynakli mi bilmiyorum ben memnunum...tabii dizel otomatik olsa alirmi idin dersen hair derim ama opel istedigimden secenek easytronic den baska yok...sonucta ilk cikan model ile varsada sikayet sanmiyorum ileriki modellerde bu olsun..

bende cok memnunum suan 54 bıne dayandı arama sukurler olsun rutın bakım dısında sadece bırkere arıza lambam yandı servıse gıttım ondada 35 tl lık bır parca degıstı 5 dakıkada , ama bazı arkadaslar gm nın sanzımanı cok kotu dıyor easy ben bı sıkıntı yasamadım ama ıste bu demek degıl baska yasayan yok yada yasamayaacgım , forumun guzellıgı genıs kıtlerere ve kullanıcılara hıtap etmesı... umarımm sorun yasayan yoktur , yasayanların tecrubelerınden de f aydalanmak ısterım acıkcası...

43 binde benzinli corsa d ile kullanıyorum easy vitesi.
hiçbir arıza yada sorun çıkarmadı.
1-2.viteslerde sıkışık trafikte yaptığı klasik sallanma hareketi hariç kullanım olarak da sıkıntısı yok.

Evet sallanma bendede oluyor ama ben onu sorun olarak dusunmuyorum sonucta bunca artisinin yaninda tek eksisi o olsun...

ben de aracımdan genel olarak memnunum bazan sabahları 1 den 2 ye aldıktan bir saniye kadar sonra bir metal sesi geliyor çannnn gibi. ne olduğunu anlayamadım. sorunun biri bu.

bazan vites yükseltirken örneğin 2den 3e, vites ekranında 3 yazıyor ama devir hala düşmüyor araba kısa bir süre bocalama yaşıyor sanırım.

vites geçişleri de bence yavaş biraz.

bütün bunlara rağmen rahat be kardeşim... bas frene dursun bas gaza gitsin:)

2005 den beri easytronik vites kullanıyorum allaha bin şükür bir sıkıntısı yok ama ilk kalkışlarda ki sallaıntı ve otomatik modda kullanırken vites geçişlerinde ki bocalama yaşıyor

bu vites te çıkan arızaların çoğunda şu dikkatimi çekti çoğu şehir içinde sıkışık trafikte kullanılan araçlar da ortaya çıkıyor balatalar çabuk ısınıyor ve vites f arızası veriyor yada koku veriyor bu koku da balata kokusu louyor

bu arada ben bu araç dizel otomatik ve alman her zaman değerli olduğunu bildiğim için aldım

sonuç olarak tam otomatik kadar konforlu değil ama bunun yanında manuel kullnma keyfi ve dizel ile otomatik seçeneğini en uygun olarak piyasaya yansıttığı için terci nedeni oluyor ve sourn çıkarsa en kısa zaman da aracı elden çıkarmak gerekir

Ali ben her aksam mecidiye koyden cikip etiler baltalimani guzergahindan tarabyaya gidiyorum yaklasik 1:30 saat aksam 1 saat sabah trafikteyim cok sukur bahsettigin tarzda bir sorun cikmadi bugune kadar....

Geri