Golf 2009 tsı mı? Megane 3 DCı 105 hp mi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan MerifasT
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Golf / Megane 2009 ?

• Kullanılan toplam oy
    15
Her ikisininde henüz eksi ve artıları bilinmiyor yeni motorlar ben olsam fransız arabası markası ne olursa olsun tercih etmem tabii ki tsi da yeni motorlardan ne kadar verimli ne kadar değil bilinmez ama yine de sağlamlık kasa motor alman arabaları hep bir adım önde gelir fiyatı da yüksek Ayrıca dizelin sesi masrafı beni rahatsız ediyor

tsi kullanın farkı anlayın..
122 ps lik aracta yakıtın da çok üzeceğini düşünmüyorum..

bu karşılaştırmada önemli olan şu diye düşünüyorum yıllık kaç km yol yapacaksınız? renault önceden çok başarılı arbalar yapamıyordu ama şimdi dci teknolojisi ile yakıt tüketimi ve çarpışma testlerinden 5 yıldız alması güveni artırıyor fiyatı golften daha uygunsa ve yıllık 25 - 30 bin km yapacaksanız megane 3 mantıklı geliyor...

meganın o km olması, 3 yıl garantili olması, cam tavanı ve dizel olmasından dolayı ben megane diyorum. Golf güzel fakat neticede nereden baksan 1 sene garantisi kalmıştır ve vw servisleri para tuzağı.. ben her zaman yeni yenidir mantığından ve meganenin hoş tasarımından dolayı megane diyorum

bence meganın ilk resmindeki arkadaki bçvş bu arabayı senden önce alır :)

tartışmasız Golf gittim bayide megana bindim arka taraf fel fecir daracık hem diz hem baş mesafesi olarak rezalet durumda ayrıca malzeme kalitesinide hiç beğenmedim zaten bir renaulttanda malzeme kalitesi beklemek yanlış olurdu ayrıca önden güzel ama arkası çok kötü bence meganın :(

tartışmasız Golf gittim bayide megana bindim arka taraf fel fecir daracık hem diz hem baş mesafesi olarak rezalet durumda ayrıca malzeme kalitesinide hiç beğenmedim zaten bir renaulttanda malzeme kalitesi beklemek yanlış olurdu ayrıca önden güzel ama arkası çok kötü bence meganın :(
aynen katılıyorum.

Megane 3 dizel. Annem teknoloji olarak yakın olan model megane 2 dizel kullanıyor yüksek km sine rağmen bu güne kadar hiç sıkıntı yaşamadık. Tüketim konusuna gelince dalga geçercesine az yakıyor. VW nin tek farkı koltuğuna oturunca şımartıcı katite hissi verir ama yedek parçe ve benzin konusunda üzer sorun konusuna gelince yeni nesil renaultlar jatonlar gibi olmaya başladı sıfır sorun.

Ben Golf derim.Bundan önceki arabam Golf IV idi.Tadı damağımda kaldı.Üstelik highline,o arabada yok yoktur sanırım.Beraber çalıştığım arakadaşda 2008 Golf Tsı vardı hiçte sorun yaşadığını görmedim.Megan bana çok basit geliyor.40000 Tl gibi bi parayı arabaya yatıracak seviyedeki birisininde çokta yedek parça ve yakıtı düşüneceğini zannetmiyorum.Artı 122 hp olması çok yakacak anlamına gelmez.Arabayı sakin kullandıktan sonra çokta yakmaz.Ben arabamı değiştircem kesinlikle Megan ile Golf u karşılaştırmam bile.Bundan sonraki arabam ya Vectra C yada Wolksvagen

Geri