Hangi Amblem Daha Şık???

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bimmer
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

en güzel opel amblemi?

• Kullanılan toplam oy
    346
Bence tarihi ve ağırlığı olduğu için Opel logosu.Ama sportif versiyonlara Vauxhall da gider...Bu arada listeye Chevrolet'i de eklemek lazım.Brezilya'da Opel'ler Chevrolet olarak satılıyor.

bence en güzel ve sade logo opelin. Yanlız anlıyamadığım bir şey var GM neden aynı araç için farklı ülkelerde farklı markalar kullanıyor merak ediyorum, birde böyle bir uygulama başka markalarda da varmıdır acaba ?

bence en güzel ve sade logo opelin. Yanlız anlıyamadığım bir şey var GM neden aynı araç için farklı ülkelerde farklı markalar kullanıyor merak ediyorum, birde böyle bir uygulama başka markalarda da varmıdır acaba ?

İngiltere'de Vauxhall olmasının sebebi, II. Dünya savaşı nedeni ile o dönem Almanlara, dolayısı ile Opel'e gıcıklarının olması diye biliyorum.
Diğer ülkelerde farklı markalarda satmalarının sebebi, o ülke ihtiyaçlarına göre kasada veya motorda değişiklikler yapabilmek veya Opel grubuna dahil olmayan araçları da pazarlayabilmek olabilir.Örneğin Brezilya'da Chevrolet Corsa sedan üretilmesi, Opel'de olmasa da Holden ve Vauxhall'ın ürün grubunda Monaro gibi muhteşem bir araç bulunabilmesi...

Açıklamanız için teşekkürler ama BMW, Mercedes, Audi bunlar da Alman firması ama isimlerini değiştirme ihtiyacı hissetmemişler.

Vauxhall olayı tam olarak şöyleymiş...

Vauxhall İngiltere'nin eski bir motor üreticisiymiş ve 1930'dan beri GM bünyesindeymiş.1980'e kadar Opel'le Vauxhall'ın üretim bantları, ürün grupları vs. herşeyleri ayrıymış.GM, araştırma geliştirme faaliyetinin iki ayrı firma tarafından ayrı ayrı yürütülmesinin finansal olarak pek de karlı olmadığına karar vermiş ve İngilizler tarafından benimsenmiş Vauxhall adı değiştirilmeden ürün grupları birleştirilmiş.

bence bazı modellerde Opel, bazılarında Vauxhall güzel durur. Mesela benim arabada vauxhall yakışır gibi.. :)

Saturn hiç yakışmıyor. Japon logosu gibi.. :D

Geri