Hangi astra'yı önerirsiniz?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mlhykc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mlhykc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
Kısmet olursa astra hatchback almak gibi bir düşüncem var. Fakat bir sürü çeşit var. Tabi ki hepsi iyi ama hangisini almalıyım, sizlerin önerisi nedir? Artıları, eksileri neler. Bir kaç kişiden aldığım fikirler var. 1.4 Turbodan ziyade 1.6 olanlar daha iyi denildi, kasa kaldırma bakımından. Sizlerin düşüncesi neler?

Model 2010-2013
Bütçe 40-45 arası
Benzinli
Düz vites

ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

1.4 turbolar çok çok daha iyi olacaktır. 1.6'lar atmosferik motordur. 1.4 turbolarla aynı yakıtı yakıyor diye biliyorum. Tavsiyem 1.4 turbo...

Öneriniz için teşekkür ederim. Fakat, yukarıda da belirttiğim üzere benzinli araç istiyorum. Tekrardan teşekkürler.

Rica ederim..Astraların her biri aslında iyi araçlardır..Yukarıda belirtmişsiniz, ben okumuştum..Benim 1.3 cdti + chip demem,sizin, 1.6 yı 1.4 T ya tercih etmenizi yakıt konusunda hassasiyet gösterdiğinizi ama performansı da makulun üstünde olmasını istiyorsunuzdur diye yorumladığımdan 1.3 önerdim..Yani özetle düşündüğüm; 1.3 cdti almak yerine (mazot fiyatları,dizel motor bakım masrafları vs) 1.6 alıp LPG taktırmak konusunda (Turbo motorlarına göre atmosferiğin daha uyumlu çalışması açısından) tercih ettiğinizi düşündüm..Eğr böyle bir düşünceniz var ise 1.3 te ısrar ediyorum..Donanım olarak da en az sport almalısınız birşeye benzesin derseniz eğer..

Merhabalar,
Kısmet olursa astra hatchback almak gibi bir düşüncem var. Fakat bir sürü çeşit var. Tabi ki hepsi iyi ama hangisini almalıyım, sizlerin önerisi nedir? Artıları, eksileri neler. Bir kaç kişiden aldığım fikirler var. 1.4 Turbodan ziyade 1.6 olanlar daha iyi denildi, kasa kaldırma bakımından. Sizlerin düşüncesi neler?

Model 2010-2013
Bütçe 40-45 arası
Benzinli
Düz vites

ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

1.4 turbodansa 1.6 bu kasa için daha uygun.
Ben ardan aldım bugün 1100 km oldu daha 3 haftalık.
Bir Opel bayisinde teyzemin oğlu servis müdürü. O tavsiye etti.
1380 kg ağırlık var bilgin olsun.

Astra J'lerde:

1.6 115hp Atmosferik
1.6 180 Hp Turbo
1.4 140 Turbo

Benzinli seçenekleri mevcut. 1.4 ile karşılaştırdığınız, 1.6 115 Hp atmosferik motor ise. 1.4T'nin torku 200nm'dir ve turbo desteği ile kasayı 155 nm'lik torku olan atmosferik 1.6'dan daha iyi taşır..

Karşılaştırmayı 1.4 Turbo ve 1.6 Turbo arasında yapıyorsanız elbette 230 nm torka sahip olan 1.6T, kasayı 1.4T'den iyi taşır (:

Yalnız bildiğim kadarıyla 1.6 Turbo'ların 2010 yılından sonra düz vites seçeneği yok, onu da belirteyim.

Ama konu LPG ise dengeler değişir, bahsettiğimiz motorlar arasında en sıkıntısız LPG uygulaması 1.6 115 hp'lik atmosferik motora yapılabilir.

Bu arada belirtmeyi unuttum, benim tavsiyem:

LPG düşünülmüyorsa 1.4T Sport olurdu...

Son düzenleme:
ben astra j araştırmasını bayağı uzun zamandır yapıyordum. ve sonunda 2012 model 1.4 t 140 hp sport modelini aldım ve çok memnunum. performansı ve konforu mükemmel. şehir içi normal kullanımda ortalama 8 ile 9 litre arası yakıyor. yerinizde olsam 1.6 115 hp olana yaklaşmam. 1.4 turbo kesinlikle alınır. lpg uyum sıkıntısıda yok. iş yerinde arkadaşım 2010 yılından beri lpg de kullanıyor aracı 170.000 km oldu bakım dışında masraf etmedi. önemli olan lpg ustasının iyi seçilmesi bence.

ayrıca lpg ile ilgilide şunu belirteyim. lpg 1.6 115 hp araca daha iyi uyum sağlar yada problem yaşatmaz
diye birşey yok. aynı motor cruze ve insigniada mevcut hepsindede lpg li kullanımda sübap uzama problemi yaşarsınız. buna 1.4 ve 1.6 turbolarda dahil. tek çözüm yeni çelik sübap takımı alıp taktırmak.
bu sebepten ne istediğiniz önemli. performans mükemmel olsun derseniz. 1.6 turbo asfaltı kazırcasına sürat yapıyor 1.4 turbonunda aşağı kalır yanı yok oda mükemmel performansa sahip. ha yok performans demez iseniz. 1.6 115 hp alacaksınız nerden baksanız 3 ila 5 bin tl cebinizde kalır.

unutmadan belirteyim astra j turbo alacaksanız cosmo yada sport alın. şimdiden hayırlı olsun....

...

ayrıca lpg ile ilgilide şunu belirteyim. lpg 1.6 115 hp araca daha iyi uyum sağlar yada problem yaşatmaz
diye birşey yok. ...

Bildiğimiz gibi, J kasada kullanılan 1.6 atmosferik motor daha önce H kasada da kullanılan A16XER kodlu motordur. H kasada LPG ile binlerce km sorunsuz kullanıldı. J kasanın 1.6 atmoferik motorunun emisyon değerlerine bakıldığında H kasa ile yakın görünüyor, bu da subapların çelik olma ihtimalini aklıma getiriyor.

Lakin hemen belirteyim: emin değilim, J kasada kullanılan A16XER motorun subaplarının daha önceki serilerinde olduğu gibi çelik olup olmadığından emin değilim. Bu bilgiyi yetkili servis görüşmeleri ve Almaya mailleri doğrulayamadım.

Sizin bu konuda net bir bilginiz var mı acaba? Yani J kasadaki 1.6 atmosferik motorun subaplarının magnezyum alaşımlı olduğuna emin misiniz?

1.4T ve 1.6T'de kesin olarak magnezyum alaşımlı olduğunu biliyoruz ve bu yüzden bu iki motor: -subaplarının çelik olma ihtimali olan- 1.6 atmosferik motora göre LPG ile daha uyumsuz diye düşünüyorum ben.

Ayrıca turbo desteksiz 1.6 motor: 1.4T kadar sıkıştırılmış olmadığı ve 1.6T kadar performans veremeyeceği için subapları magnezyumsa bile bu 2 motora göre daha geç eriyecektir (tabii magnezyum ise ve eriyecekse, bu konu net değil) Yani diğer 2 motora göre 1.6 bir çok açıdan LPG ile daha uyumludur, takılacaksa en rahat ona takılır. Subapları erimez demiyorum, eriyecekse daha geç erir diyorum.

Son düzenleme:
Geri