Hangi lastik?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan rgunhan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
good year efficient grip yaz lastiği(fransa üretimi)
good year ultra grip 8 kış lastiği kullanıyorum.(almanya üretimi)

kış lastiğini geçen hafta aldım, continental alacaktım ama romanya malı olduğunu görünce vazgeçtim. continental, good year ve michelin en iyi lastikler, bunların hepsi gayet başarılı. ekonomik sıkıntı yoksa bu üç markadan şaşmayın.

Goodyear alman yapımı dediklerinizde bir sorun olacağını düşünmüyorum ancak fransız üretimlerine şüpheyle yaklaşıyorum. Fransada yaşayan bir arkadaşım goodyear fabrikasından fransız işçilerin çıkarılıp türk işçilerin alınacağı konusunda bişeyler söylemişti, fransız işçilerin çalışma isteği olmaması ve umursamazlığı kaliteyi belirgin oranda düşürüyormuş gibisinden bişeyler, bir hayli olduğundan net olarak hatırlamıyorum.

İskitlerde caminin sırasında köşe başında büyük bir lastik bayi olacak bir de oradan fiyat al derim. (Dükkanın adı Efe..... ili bir şeydi.)

Tamam abim birde oradan alayım bu fiyat aldım yer Kazımkarabekir de idi. ;) bilirsin sen oraları...

Dediğim yerde güzel pazarlık yapabilirsen bayağı ucuza alırsın.

Tamam abim muhakkak uğrarım oraya da ama artık bu marka da karar verdim. Aracın altında olan yeni aldım lastikleri çıkarıp kar lastiklerini takınca arabanın yolda sesi değişti yeminle. O yüzden anladım ki aldım lastikler çok sert ve aşırı şekilde ses alıyor. Birde aracın seyir durumu değişti resmen. Daha atik ve daha iyi yapışıyor yola.

Geri