hangi şirketin mazotu daha iyi?

sadan45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangisini tercih ediyosunuz.shell mi opetmi daha uzun mesafe götürüo

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: hangi şirketin mazotu daha iyi?

shell v-power başkasını almam ben.

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yıllardır opet kullanıyorum her yonden opet daha ıyı dıye dusunuyorum

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hangisi iyi bilmem ama en çok denetlenen firmanın Shell olduğunu biliyorum...

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu konu güzel oldu...

Bu zamana kadar hep Shell (V-Power)kullanıyordum, kalitesine de kefil olurdum fakat 1 ay önce yarım depo mazot aldım (sürekli aldığım istasyondan) aracım resmen can çekti, gaz pedalı sağır oldu, en kısa mesafede bile fan açtı... hemen bir başka Shell'e gittim ve üzerini tamamladım, düzelmedi. Würth marka enj. temizleyici kullandım, yine düzelmedi.

Servise gidip aracı bilgisayara bağladık ve manuel olarak dpf temizliği yaptık araç kendine geldi. PO'dan yakıt aldım ve araç eski performansına geri döndü.

Taa ki, bayramda memlekete gidip -nasılsa yıllardır bildiğim istasyon diyerek- tekrar Shell'den yakıt alana kadar!!! Evet, yine Shell'den aldım ve araç sağırlaştı, kısa mesafelerde fan açmaya başladı. 2 farklı şehirde 3 farklı Shell istasyonu ve sonuç rezalet!!!

En son aldığım yakıtı biraz harcadım, gidip tekrar PO'dan yakıt aldım ve şimdi düzelir gibi oldu, fan açmıyor ama eski performansında da değil. Tekrar servise gidip DPF temizliği yaptırmayı ve bir daha asla Shell'den yakıt almamayı düşünüyorum...

Kendim yaşamasam zor inanırdım Shell gibi bir firmada böylesi bir durum olabileceğine ama bizzat yaşadım ve artık Shell'den yakıt almam...

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

daha önceki iki aracım fiat olduğu için(1,6 dizel bravo, 1,3 fiorino) yakıt güvence sistemi olayından dolayı opetten alıyordum.bravo da dpf olduğu için ara  ara devirli kullanmama rağmen dpf temizliği uyarısı veriyordu.ayrıca bravo forum sitesinde de multijet motorun opet yakıtla daha gürültülü çalıştığını kullanan birçok insandan duymuştum.astra yı aldıktan sonra total den başka yakıt kullanmadım.aracım 12000 de ve hiç dpf temizliği uyarısı almadım.serviste cihaza bağlandığında da şu an ki ortalamam 5,5 lt ve %80 istanbul içi kullanım. total in dizel yakıtındaki kükürt oranı opete göre daha düşük.bu da daha temiz yanma ve az kurum, daha uzun km de dpf temizliği ve daha fazla yol.kişisel tercihimdir:)

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Normalde pek anlamam bu yakıtların kalitelerinden ama birkaç kere totalden aldım (totalin kendi açtığı istasyon) arabanın daha sessiz ve daha uzun bir mesafe gittiğini hissettim.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben ilk başlarda PO kullanıyodum, sonradan Opete geçtim gayet memnunum ama iki farklı Opet istasyonunda bile performans ve yaptığın yol değişmekte benim devamlı aldığım bir yer var gayet memnunum.

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evimin 2 adım yakınında shell olduğu için ordan alıyorum hep.hiç başka marka denemedim.yakıttan ötürü bir şikayetim olmadı şu zamana kadar.