Hangi ulkeleri gordunuz?

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Ben de hiç yurt dışına çıkmadığım için "Türkiye dünyanın en güzel ülkesidir" diyenlerdenim :). Valla iki yakamız bir araya bir denk gelse ilk üç sırada ısrarla davet edilen Fransa, İngiltere ve Almanya var.

Bu arada VİP üyeliğin hayırlı olsun :).
))Sagolasin Savas agabey))

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İtalya - Roma,Venedik,Napoli,Floransa,Torino,Toscana,Sorrento,Milano
Hollanda - Amsterdam,Den Haag
Belçika - Brüksel
Almanya - Berlin , Düsseldorf , Dortmund
Yunanistan - Atina,Rodos ve Girit
Mısır - Kahire,Luksor,Gize

Gördüğüm en güzel yer sanırım İtalya idi.. Kesinlikle ilerde Sorrento'da yaşamayı düşünüyorum Allah nasip ederse.Bunun dışında Roma muhteşem bir şehir. Floransa'dan sanat fışkırıyor.. İtalya gerçekten çok hoşuma gitmişti. Bir de Mısır'ın benim için özel bir yeri var , doğum günümü Nil nehrinde bir gece gezi teknesinde dansöz ile kutlamıştım :D

Bu arada gittiğim tüm ülkelerde bedava konaklayıp bedava yiyip içtik :D İlaç firmaları ve doktor olan anacığım sağolsun , kongre oldugunda hep giderdik ;) İtalya hariç.

İtalya'da 450 euro radar cezası yemiştik onu hatırlıyorum :)

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Portekiz, ispanya, fransa, italya(sicilya ve sardunya da), yunanistan, kıbrıs, mısır, israil, tunus, cezayir, fas, abd, hırvatistan, gürcistan, rusya, ukrayna, romanya, bulgaristan.

yazdığım ülkelere defalarca gittiğimden şehirleri hiç yazmıyorum örneğin italya:monfalcone, venedik, chioggia, margara, bari, birindisi, La spezia, genova, oristano, cagliari, gela, catania.

dünyada güzel yer çok, Türkiyeyi bizim için en güzel yapan, onda bize ait özel olan şeyler... tıpkı annelerimiz gibi...

Son düzenleme:

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bulgaristan, romanya macaristan, polonya, isviçre, almanya, danimarka, norveç, isveç, ingiltere, letonya, yugoslavya, avusturya, irlanda. bu kadar sanırım :D

berataktepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende dunyanin 4 bi tarafindan 15-16 ulke gezme firsatim oldu.. balkanlar, avrupa, iskandinav ulkeleri , guney amerika , uzak dogu, hatta avustralya ve yeni zelanda.. her bi tarafa gittim :)

en cok keyif aldigim yer cin-pekin oldu. cunku inanilmaz ucuz alisverisin sonu yoktu.. en yasanabilir yer olarakta yeni zelanda- auckland diyorum. cok huzurlu sakin ve hayat standartlari yuksek bir ulke..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben bütün avrupayı gezdim tekirdağ malkara keşan :)))

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Portekiz, ispanya, fransa, italya(sicilya ve sardunya da), yunanistan, kıbrıs, mısır, israil, tunus, cezayir, fas, abd, hırvatistan, gürcis
tan, rusya, ukrayna, romanya, bulgaristan.

yazdığım ülkelere defalarca gittiğimden şehirleri hiç yazmıyorum örneğin italya:monfalcone, venedik, chioggia, margara, bari, birindisi, La spezia, genova, oristano, cagliari, gela, catania.

dünyada güzel yer çok, Türkiyeyi bizim için en güzel yapan, onda bize ait özel olan şeyler... tıpkı annelerimiz gibi...

bende heralde en cok gezen benimdir diyordum ama bakiyorum, benden fazla gezenler var )))

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Moskovadaki en buyuk probleminiz fiatlarin pahaliligi olur. Hele birde gece hayati,zamparalik yapalim derseniz cebiniz bayagi bir saglam gelin derim. Ayrica Turkleri pek sevmediklerinden ozellikle dazlaklara dikkat. Ama en buyuk problem geri donerken. Ben moskovaya gelipte ben donmek istemiyorum diye aglamadan donen gormedim.)))) He birde dondukten sonra uzun bir muddet memleketin hatunlarina bakmak bile gelmeyebilir icinden ama merak etme, bir muddet sonra gecer)))
Baskan, sozum meclisten disari))))

sanırım bı sıkıntı cıkarmaz dazlaklar :D 34 plakayı taşlamasınlar :D

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yunanistan : Selanik - Atina - Patras
İtalya : Roma - Floransa - Venedik - Trieste - Napoli - Foggia - Verona - Bari - Brindisi - Milano
Fransa : Nice - Monaco - Monte Carlo - Paris
Belçika : Brüksel - Brugge - Gent
Hollanda : Amsterdam
Almanya : Münih - Frankfurt
Çek Cumhuriyeti : Prag
Macaristan : Budapeşte
Avusturya : Viyana
İngiltere : Londra

Türkiye gibisi yok lafına katılmıyorum.. Param ve özgürlüğüm olsa gider İtalya'da yaşarım.. Ancak geçtiğimiz ay İngiltere'deydim.. İtalya'dan sonra en güzel yer İngiltere... Tabii gördüğüm ülkeler arasında..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
kıbrıs,abd kıbrısa göre çok gelişmiş ve güzel ama amerikaya görede oldukça geride vede sıkıcı hatta orda edindiğim davranışlar yüzünden çoğu zaman zorluk çekiyorum hala