Hangi yağ!!!

tiseduba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar bu konu bir çok kez tartışılmış fakat ben tecrubeyle sabit fikirler duymak istiyorum sizlerden lütfen yardım edin...
Aracıma 7.000 km önce shell helix 10/40 yag koyduk fakat hiç memnun kalmadım... sizlere diyebilirimki shell yağlarını kullanmayın.. sizinde benim gibi önerebileceğiniz markalar nelerdir_? ve hangi sınıfını kullanmalıyım_? forum da genelde mobil ve castrol önerilmiş. aracım ecotec z motor 1.6 lpg li en ii koruma ve performans için hangi markayı önerirsiniz... teşekkür ederim...:confused:

keşke memnuniyetsizliğinin sebeblerinide yazsaydın.. yağmı yaktı, performansmı düştü, kurummu yaptı, arızayamı sebebiyet verdi, mukavemetini çabukmu kaybetti? yoksa yağın vizkositesiylemi sorun yaşadın??

marka olarak hep castrol kullandım, halada kullanıyorum.. ama firmalar arasında çok büyük farklar olmadığınıda kabul etmeli.

castrol edge 0w30 kullanıyorum. Sıcak havalarda çabuk ısınıyor ama sorun yaşatacak kadar değil, ki kışın iyi bile oluyor. Onun dışında tek sorunu biraz da pahalı olması. Ha bir de arabayı çalıştırdıktan sonra yağ lambası daha çabuk sönüyor artık :) Yakıt tüketimi ancak uzun kilometreler sonucunda belli oluyor yani -%0.5-1 gibi bir rakam oynamıştır.

ben mobil1.... 0w40 ful sentetik derim bütün benzinli arabalarimda bu yagi kullandim simdiki dizel arabamda orijinal yag ne vardi bilmiyorum ama ilk yag degisimimde direk yine mobil 1... 5w30 ful sentetik yag koydurdum 15 yildir kullandigim ve cok memnun oldugum bir yag..

Son düzenleme:
geçen ay GM 10/40 Motor yağı ile aracın yağını değiştridim. sanki araç performanstan düştü gibi ve gaz'a yüklenince biraz duman atıyor. bu yağ ile ilgili deneyimi/ bilgisi olan var mı? gidip değiştirip başka bir motor yağı mı koysam?

ayrıca semi-synthetic yazılıydı, usta yarı sentetik koydu. üstelik 10.00 km sonra gel yenileyelim dedi.

10-40 genelde yarı sentetik olur zaten ki aracınız için önerilende budur. ayrıca yağ değişimi için 10000km normal bence. ben 8000-9000 km gibi değiştiririm genelde.

ben mobil1.... 0w40 ful sentetik derim bütün benzinli arabalarimda bu yagi kullandim simdiki arabamda orijinal yag ne vardi bilmiyorum ama ilk yag degisimimde direk yine mobil 1... 5w30 ful sentetik yag koydurdum 15 yildir kullandigim ve cok memnun oldugum bir yag..

:confused::confused::confused:

Geri