Hangi yağ!!!

sonucta büyük bir otomotiv devinin bünyesinde üretilen bir yağ. bu kadar büyük bir firma kalitesini düşürecek malzeme piyasaya sunmaz. ;)

35 milyonluk Shell'in Kocaeli-Doluca tesislerinde üretilen bi yağ o kadar iyi bi yağ değil. Yoklukta iş görür

geçen ay GM 10/40 Motor yağı ile aracın yağını değiştridim. sanki araç performanstan düştü gibi ve gaz'a yüklenince biraz duman atıyor. bu yağ ile ilgili deneyimi/ bilgisi olan var mı? gidip değiştirip başka bir motor yağı mı koysam?

Orjinal diye satılan yağlar yani GM olanların içi Shell dolumlu olup pekte memnun edici olmazlar üstelik fiyatlarıda daha pahalı oluyor bazen.Mobil ve Castrol iyidir yağ konusunda.
Ben şu an Castrol edge kullanıyorum 5-40 çok memnunum.

Not:birde eski arabamda çok oldu satalı ama 98'astra f mobil 15-40 koyduk yağ kaçağı falan kalmıyor

gm bugüne kadar kullandığım en berbat yağ ucuz olduğu için tüm servislerin gözdesi.normal araçlar için 10*40 castrol edge turbo dizeller için castrol edge tam sentetik tubo dizel diye belirtiyo altın sarısı bir kabı var 4lt 100 lira fiyat tuzlu ama değer

Dizel corsa da castrol magnatec 10/40 mi castrol edge (tam sentetik) mi kullanilmali? Ben gm un yağini birakicam sanirim.

Eski aracımda Castrol Magnatec kullanıyordum ve gayet memnundum. Şu an araçda GM var ama yağ değişimini sabırsızlıkla bekliyorum. (1500 km kaldı.) Castrol Magnatec yada Castrol Edge i tercih edicem. Edge ile ilgili iyi şeyler duyuyorum.

Castorl Edge çıktığından bu yana 5w-40 ürününü kullanıyorum.Ondan önce de esso 5-30 kullanmaktaydım.Castrolden özellikle Edge ürününden çok memnunum tavsiyede ederim.

Geri