Hava Basıncı düşük uyarısı.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan yahyaeke
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

yahyaeke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Selamlar arkadaşlar, öncelikle şunu sorayım astra j sedan yaz hava basıncı ne olmalıdır?

ben 34 vurdum ama hava sürekli olarak düşük hava basıncı uyarısı var ekranda. üstelik 4 lastikte birden. hep bu ekranı gecmek zorunda kalıyorum. hava basıncını eksik mi vuruyorum yoksa sigortası filan yanmıs olabilir mi? ilginize teşekkürler.

Cvp: Hava Basıncı düşük uyarısı.

Lastik yük endeksi ayarını değiştirmeyi deneyin bir de

o menüye nasıl girebilirim aceba

Lastik basıncının göründüğü menüdeydi de bayadır bakmadığımdan unuttum. Ordaki seçeneklere göre basınç uyarısı değişkenlik gösterebilir. Arabaya geçince bendeki ayarı da yazarım buraya belki çözüm olur

Ayni problem bir sure once bende de oldu.lastik yük endeksi mi ismini tam hatirlamiyorum oradaki ayari degistirince duzeldi.direksiyonun solundaki koldaki menu dugmesine basin.ordan lastikle ilgili secenegi bulup secin.3 secenek vardi sanirim 3 unu de deneyin.benimki hafif yük seceneginde uyari vermeyi birakmisti

Hafif olarak ayarlı bende de şimdi kontrol ettim. Lastik basıncının bi alt menüsünde

mcnpl4' Alıntı:
Hafif olarak ayarlı bende de şimdi kontrol ettim. Lastik basıncının bi alt menüsünde

Ekonomik sectigimde uyari veriyo bende de. Sol arka teker uyari veriyor. Bu 3 secenek ne ise yariyor acaba bilgisi olan var mi ?

Lastik basınc sensoru yerine multimedya ekranini tum modellerde standart yapsalardi diyesi geliyo insanin :)

kendi aracımda lastik basınç sensörü yok ama şöyle birşey var. Ekonomik sürüş için 36-39psi arasını tavsiye ediyor, 34 o yüzden uyarı veriyor olabilir. Haif yük moduda benzer olabilir. Benzinliklerdeki hava pompaları ayarsız olabiliyor, siz 34psi basarsınız ama o 30 basar.o yüzden başka bir benzinlikten varsa yeni bir yerden tekrar kontrol edin.

Merhaba,
Eğer aracınızın ilk lastik basınç uyarısı ağır olarak ayarlandıysa 240-280 basınç isteyebilir.Yük ayarını hafif yaptıktan sonra 33psi olarak yani 230 yaparsanız sorun çıkmayacaktır.

arkadaşlar öneri ve ilginiz için teşekkür ederim. iş çıkışı deneyip sizi bilgilendiririm.

Geri