hava debimetresi sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aytac55
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bugün bosch car servise gittim ordada 500 Tl. dediler, anlamak mümkün değil nasıl bu kadar para ediyor o parça. Yan sanayilerde %60-70 uyumsuzluk sorunu çıktığını söylüyorlar. Ne derece doğru bilmiyorum. Yinede ilgilenen arkadaşlara teşekkürler. Anlaşılan arabayı yatışa bırakacağız.

yan sanayi debimetrelerdeki uyumsuzluk orani %60 70 civari demisler dogru bence bende cok cektim bulana kadar, yan sanayi yenisini atiyordum sorun devam ediyordu, sonra sansima bi tane cikma original buldum ve sorunu haletim, bence bu parca cok onemli, fiyatida bayagi pahalli.

hava debimetresi bozuk olarak kullanmanın ne gibi sakıncaları vardır varsa hangi parcalara olur

Yillarca Opel kulandim kullanici olarak bu hava debimetresi problemini görmedim.... ne kadar cok bozuluyormus...:(

Havadebimetrsi bu kadarmi cabuk bozuluyormus...sikayetlere bakinca yenisinden sonrada problem kalkmiyor gibi...:rolleyes:

Aslinda eger motora yalnis hava giriyorsa ariza gösterir ama illede debimetre olmasi gerekmez...ya egzos maifestosunda catlak veya kacak vardir ki lambda sensor yalnis veri verir,ya kelebege giden hava filitresi hortumlarinda yirtik veya kelepceden hava aliyordur veya icinde yag vardir...kirlenmis roland ayarlayicisi o arizayi gösterebilir... ayni zamanda sunu da bilmekte yarar var kirli ve nemli hava filitres bile bu arizayi göstermesine sebep olabiliyor....o kadar hassas alet...

Yillarca Opel kulandim kullanici olarak bu hava debimetresi problemini görmedim.... ne kadar cok bozuluyormus...:(

Havadebimetrsi bu kadarmi cabuk bozuluyormus...sikayetlere bakinca yenisinden sonrada problem kalkmiyor gibi...:rolleyes:

Aslinda eger motora yalnis hava giriyorsa ariza gösterir ama illede debimetre olmasi gerekmez...ya egzos maifestosunda catlak veya kacak vardir ki lambda sensor yalnis veri verir,ya kelebege giden hava filitresi hortumlarinda yirtik veya kelepceden hava aliyordur veya icinde yag vardir...kirlenmis roland ayarlayicisi o arizayi gösterebilir... ayni zamanda sunu da bilmekte yarar var kirli ve nemli hava filitres bile bu arizayi göstermesine sebep olabiliyor....o kadar hassas alet...

Link de debimetre temizleyisi var laternatif olar..Liqui-moly firmasindan...
http://cgi.ebay.de/SENSOR-LUFTMASSENMESSER-REINIGER-LIQUI-MOLY-REPARATUR_W0QQitemZ150301026793QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item22fea3a9e9&_trksid=p3286.c0.m14

Son düzenleme:
Geri