hiç iyi değilim

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmişte yaşadığım bazı sağlık sorunları 1994 ten beri neredeyse,psikolojimi aşırı bozdu.sağlık sorunları başlamadan önce çok neşeliydim küçükken.içime kapanık birisiyim.herkesle iyi geçinen çok fazla konuşmayan birisiyim.ama son 3 aydır dahada kötüye gitmeye başladı herşey,okul boşu boşuna uzadı yarım dönem.vizelerden önce ufak bi kaza yaptım ve hayatta benim için olmazsa olmaz arabayı ailem elimden aldı.kazayı kimseyle ne yarışırken nede gazlarken yaptım.sadece biraz dalgınlık,üniverstede oturuyoruz buraya kapanıp kaldım 3 aydır.son zamanlarda duvarda böcekler yürüyo sanıyorum bazen kulaklarım çınlıyo,bazen flaş patlıyo sanıyorum ve hiçbişeye tahammül edemiyorum çabuk sinirleniyorum ama kendimi tutmaya çalışıyorum.çok aşırı iyi niyetliyim ve bu yüzden hep haybediyorum,çok yanlız kaldım hayatta ve artık pilim bitti.hiç bişey mutluluk vermiyo.internetten araştırdım biraz artık ne kadar doğru bilmiyorum ama sanırım parkinson hastalığım var diğer sağlık sorunları dışında.sizce ne yapmam lzm?

Öncelikle geçmiş olsun, doktor değilim, rahatsızlıklarını da bilmiyorum yalnız bildiğim kadarıyla parkinson 60 yaşından sonra başlar. Belki yaşamış olduğun aşırı stres ve baskı yüzünden dediğin hastalığın belirtilerini gösteriyormuşsun gibi gelebilir. Kafandaki soru işaretlerini silmek için bir hastaneye gidip kontrolden geç umarım sonuçta bir rahatsızlık çıkmayacaktır ve kafaya takmadan hayatın olumlu yönlerini görmeye çalış, kendine hobiler edin.

konuş abi konuş. iyi bir dost sağlam bir dost a konuş , anlat dök bütün içini . hayat herşeye rağmen çok güzel. sıkıntıları veren Allah sabrı veren Allah....

Cem dostum,fazla kafaya takma derim, bak benimde okul uzayacak gibi görünüyor ancak buna pozitif yönde bakıp, kendi lehime çevirmeyi düşünüyorum uzayan bir senede bazı kötü dersleri tekrar alıp daha yüksek bir ortalama ile mezun olabilirim sende aynı şekilde olabilirsin.Sıkılıyorsan kendine bir uğraş bul ne bileyim masa tenisi arkadaşlarla bowling gibi.Arabaya bin müziği aç gez rahatlarsın hem :D Daha ne bileyim aklıma gelmedi.

Bendede aşırı stres var bu nedenle aşırı kepek ve egzema oluştu.Doktora gittim tam çaresi yok stresi azalt gibi bişeyler dedi.Bu nedenle bazı sorunların üstesinden kendimiz gelmeye çalışacağız :)

Dışarı çık arkadaşlarınla gez dolaş eğlen ama eve kapatma kendini kardeşim. Evde durdukça daha kötü olursun.. Kız arkadaş bul onunla zaman geçir... Merak etme elbet seni anlayan birsürü insan çıkıcaktır... Hayatın her saniyesi çok güzeldir üzülmeye değmez ;) Okulun uzamasını da hiç kafaya takma öğrenci olmak gibisi var mı.. Benim okul 1 sene uzadı orası kesin bi dönem daha uzayabilir :)

çok istememe rağmen üniversite okuyamadım. o zamanların şartları.... elinizde olan fırsatları değerlendirin....en basiti haberleri seyret abi gör insanlığın halini oturup zaten şükredeceksin...

Hayatda şunu hiç bir zaman unutma Seni senden annenden babandan daha çok seven biri var...ALLAH(cc) Seni gözeten koruyan yediren içiren...
İnsanın her istediği olmayabilir umutsuzluk şeytanın işidir onu sevindirme...Be doktor olmak isterken ailevi durumlardan genc yaşda çalışmaya ve okumaya başladım sonra almanya macerası lise meslek derken mutlu bir yuva..yani bunları herkeze anlatmam demek istediğim Senin için sana en iyisini bilenin elinde kontrolün bunu unutma. O Allah ki insanı imtihan eder alır verir bakar kul şükürdemi unutma en büyük bela eyyub As a geldi yine sarsılmadı neden? Allah varken neden korkacak umutsuz olacaksın ki? yaratan senin ihtiyacını bilmiyormu? Senin en iyi arkadaşın O dur namaz kıl secdede ağla sohpet et dertleş çık dışarı arkadaşlarla gez içine atma şeytanın sevindiği kulun umutsuzlaşmasıdır. Allahın sevidiğide kulunu Allahdan umutunu kesmemesidir

Arkadaşım sağlık sorunlarını bilmiyorum.Fakat eğer ki engel bir sağlık sorunun yoksa, spor salonuna git.Vucudundaki değişmeler orada sosyalleşme falan çok faydası olur.Spor her zaman psikolojiye destek olur.3 senedir bıraktım resmen vucudum hımbıllaştı.100 kilo halteri kaldırırken 40 kiloluk yük nefes nefese bırakıyo.Spor salonuna giderken değil fiziki, psikolojik olarak bile pire gibiydim.Tavsiye ederim.

rahatsızlığı doktordan iyi kimse bilemez. sadece senin için değil yazımı okuyan herkese söyleyim, internette yazanlara bakarsak başım ağrıyor diye rahatsızlığını araştıran kanser olur çıkar.:) internete göre hepimiz kanseriz, her an kalp krizi geçirebiliriz vsvs:D
parkinson nedir bilmiyorum ama belki sıkıntın yüzünden ona benzer belirtiler hissetmiş olabilirsin. en iyi teşhisi doktor koyar, boştan yere onu düşünüp kendini sıkma.

okulun uzaması da canını sıkıyorsa salla gitsin, sağlıktan önemli değil. memlekette herkes üniversite mezunu mu sanki:)
burada yazdığın gibi yakınlarına arkadaşlarına da içini dökersen rahatlarsın diye düşünüyorum.

Geri