hiç iyi değilim

Türk halkının vazgeçemediği huylarından birisidir. Bi rahatsızlığı vardır,internetten araştırır sonra teşhisi kendisi koyar. Yanlış. Git bir Psikoloğa,anlat derdini ve psikoloğun dediklerine kulak ver. Bursada olsaydın yardımcı olabilirdim daha fazla.

Önünde çok uzun bir zaman ve ömür var. Daha neler neler yaşayacaksın. Hemen umutsuzluğa kapılma. İyi şeyleri hatırla ve bazı şeyleri kafana takma. herşey zaten olacağına varır.
Kendine zaman ayır, seni mutlu hissettiren arkadaşlarınla ve hobylerinle ilgilen, eğer halen kötü hissedersen profesyonel yardım almanda hiçbir ayıp yada sakınca yoktur bunuda aklından çıkarma.

en azından duyarlı bir forum arkadaşların var. bir sıkıntında herkes içinden gelenleri üşenmeden yazıyor bak.

Sevigili Cem Rabbim şifa versin öncelikle... Vesveselere ehemiyyet verme, ehemiyyet verdikçe şişen bir balonun patlaması gibi bir durumla karşı karşıya kalabilirsin. Şunu unutma ki hemen her gün her şeyin seni terkettiği bir dünyaya dünya nispetinde önem vermelisin. Allah korusun daha fazlası ziyana sebep olabilir. Evet bu dünya bir dar-ı imtihandır. imtihanın zorlukları ile karşılaştığında yapılacak en güzel ve etkili şey Allah'ın büyüklüğüne sığınıp "Allahü ekber" demektir. Musibete ve hastalıklara sabırla mukabele edildiğinde rabbim bunu karşılıksız bırakmaz ve misliyle hem bu dünyada hem de öbür dünyada karşına çıkarır. O Rab ki kendisine isyan edenlere dahi rızık ve rahmet gönderir.

Yapman gereken şu: Bir gemide gidiyorsun sırtında bir çanta var. Bir zarar gelir diye indirmek istemiyorsun ama epeyce yoruyor seni... O yükü ayaklarının dibine bir yere koy, hatta üzerine otur, hem o yükten kurtulursun hem de üzerine oturacak bir yerin olur. O yük sırtında olsada gemi seni zaten taşıyor olmasa da...

Sevgili Cem hastalık ve musibet zamanı biraz uzun olsa da dünyadaki her şey gibi o da fanidir. Allaha emanet ol kardeşim...

arabayı ailem aldı hayatta beni tek rahatlatan stres atttıran şey araba.sevgili desen oda yok,malatyada ztn yapcak pek bişeyde yok,3 ayda saçlarım iyice döküldü

en azından duyarlı bir forum arkadaşların var. bir sıkıntında herkes içinden gelenleri üşenmeden yazıyor bak.
bunu bütün iştenliğimle söylüyorum hepiniz iyiki varsınız gerçekten,başka forumlarada üyeyim ve sadece bunu sizlerle paylaşmak istedim çünkü orada yazılan çoğu başka arkadaşların konuları makara konusu oluyo o yüzden bende buraya sizin gibi değerli insanlarla paylaşmak istedim

Hasta oldugun için değil Kendini rahatsız hissettigin için geçmiş olsun diyorum.Öncelikle arkadaşların tavsiyelerine uyup bir doktorla görüş, durum nedir ortaya çıksın.

Diger yandan hayatta hersey biz insanlar içindir,bazen omuzlarımıza binen yükler taşıyabilecegimizden fazla olabilir, böyle hissettiginde profesyonel yardım almak en dogrusudur

gecmış olsun kardesım sıkma kendını bu kadar ken kısa zamanda doktara görun araban elınden alındı dıye dert etme salla gıtsın genc adamsın

Selam Cem , arabadır vs bunlar hayatında büyük yer almış söylemine göre ama bunlar gelip geçen ve hayatta o kadar değersiz şeyler ki.Kısacası her hastalığın tetikleyicisi yada tedavi destekçisi insanın ruh hali ve psikolojisidir.Yapacağın en güzel şey başta inancını yinelemek ve kendi ruh halinle mücadeleye başlamak.Konuşman lazım , etrafında psikolog gibi hayata olumlu bakıp objektif değerlendirmeler yapabilen arkadaşlık ilişkilerini geliştirmen lazım.En çaresiz durumda bir psikolog ile oturup konuşmanı tavsiye ederim.Allah acil şifa ve kuvvet versin.Elimizden gelecek hertürlü yardıma her zaman açığız.Geçmiş olsun.

Merhaba Cem büyük olasılıkla depresyona girmişsin...İllaha bir doktora git derim.Lakin sakın sakın ilaçsız tedavi gör.İlaç çözüm değil bu tür durumlar için.Bir hedef belirle kendine ne biliyim...Okulda ki notlarını yükseltmeye bak.Olmazsa kas yap spor olsun.Olmazsa bir hobi
edin derim ben üniversiteye gelince ben derim ki,Bir yıl okulu uzatmayan üniversite okudum demesin arkadaş.... :D

Geri