Hirilti

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
98 model 171000 kmde astrag hb arabamda ilk önceleri 2 viteste yavaşlayıp tekrar gaz verdigimde hırıltı oluyor ve devir yükseldiginde geçiyordu. şimdi 1 vites kalkışlardada yapmaya başladı.sanki bir yere temas ediyor ve hırıltı yapıyor,ses hava filtresinin oralardan geliyo gibi.geçenlerde hava filtresini komple söktük ve kontrol ettik bir şey bulamadık ustamada sordugumda bu sesi bulupta kesemessin benim arabadada var dedi böyle bir şey başına gelen varmı yardımlarınızı bekliyorum.zira arabamdan artık zevk almamaya başladım.katalik konvertör böyle bir ses yaparmı:eek::confused:

DR fahri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava fılıtresınden kaynaklanıyo
çok
basıt
hava fılıtresının kancalarını
bıraz
penseyle sıkın
aracınız
duzelcektır

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baskı balataya baktırdınız mı?
Baskı balata 4 ay önce degişti 1000km anca oldu degişmeden öncede aynı ses vardı. hava fitresi tırnakları zaten çok sıkı geçiyor ve komple sökülüp problemli yerler onarılıp takıldı bir şey degişmedi:eek::sorry:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence sorun egzoz sisteminde katalitik olması muhtemel

kaan_alp58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım buyuk bi ihtimal egoz biyerden gevsemiştir altına in bak arabanın iyice mekanık bi sorun olsa diger visteslerdede yapar egzoz monifoldunu kontrol ettir bide :)

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün kontrol ettigimde egsozda hırıltı vardı büyük bir ihtimalle katalitik içi dagıldı bayramdan sonra egsozcu yolu gözüktü katalitik iptali yaptırsam ses yükselirmi ve oraya ne taktırmam lazım yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler. bu arada mübarek kurban bayramınızı kutlar kazasız günler dilerim

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün egsozcuya gittim orta susturucu dagılmış degiştirdik fakat o hırıltı sesi yinede gitmedi.boşta gaz verince hiç bir problem yok sesi 1. viteste kalkışta ve 2. viteste devir düşüp tekrar gaz verince yapıyor.bende ustamın yanına gittim ve beraber test ettik aynı sesi oda duydu,hava filtresinden şüphelendi komple hava filtresini söktük test ettik bir sey degişmedi haftaya alttaki plastik aksamları söküp test edecegiz.bu ses beni çok rahatsız ediyor,inşallah bu sesi keserizde bende rahatlarım