hoparlör tamiri

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan smihci
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
adsz1s.jpg

Arkadaşlar resimde görülen hoparlörün kağıt aksamında yılların tahribatı sonucu ufak tefek yırtılmalar oluşmuş. Hoparlör orjinal, alman malı blaupunkt marka. Denedim, bu hali ile bile güzel ses veriyor. Özellikle İzmir'de hoparlör tamiri yapan bir yer biliyormusunuz. Veya bu işten anlayanlar yardımcı olabilirler mi? Benim aklımdan geçen patlak yerlerin üzerine çok ince bir sünger parçasını bali (her iki malzeme de esnek olduğu için) yardımı ile yapıştırmak. Ne dersiniz?

Savaş abi gecen Gün Adamın Biri Wooferı Hafif Deforme Olmus silikonla tamir Ediyorlardı.Ne Kadar Saglıklı orasını Bılemıyecegım.

bence tamiri yerine ona uygun bir yeni hoparlör koysan çok maliyetli olmaz zamanla tekrar deforme olacaktır çünkü

Savaş abi bu araba kimin..?
Hoparlörü temizleyip silikon ile yırtık yerleri elinle sıvayarak ince bi şekilde yapıştır.
silikon kuruyana kadar hoparlörü çalıştırma.
Silikon esnek olduğu için bu iş için ideal.
Ben daha önce körüğü yırtılan 2 hoparlörü yapıştırmıştım ses eskisi gibi çıkıyordu.

savaş abi hayırdır hurdacılığamı başladın .şeffaf silikon senin işini görür cengiz abinin dediği gibi uygularsan hallolur

bence tamiri yerine ona uygun bir yeni hoparlör koysan çok maliyetli olmaz zamanla tekrar deforme olacaktır çünkü

Hoparlör 46 senelik, orjinal bir parça. Aynı yere montaj yapabilmek için bire bir aynı olması lazım. Üzerinde montaj için özel yerler var. Bu haliyle bile ses olayı çok iyi. En azından yırtıkların büyümemesi için tedbir almak yeterli olabilir.

Savaş abi bu araba kimin..?
Hoparlörü temizleyip silikon ile yırtık yerleri elinle sıvayarak ince bi şekilde yapıştır.
silikon kuruyana kadar hoparlörü çalıştırma.
Silikon esnek olduğu için bu iş için ideal.
Ben daha önce körüğü yırtılan 2 hoparlörü yapıştırmıştım ses eskisi gibi çıkıyordu.

Toplamaya devam ettiğim enkazım. Şu an kaportası yapılıyor. Üzerinde orjinal 6 V.radyosu vardı. 6 V. olduğu için çalışıp çalışmadığını dahi kontrol etmedim. (göstergedeki lambası yanıyor, hoparlör bağlantısı yoktu,uzun ve orta dalgaya sahip bir radyo) Araç 12 V'a çevrildiği için aynı model hem 6, hem 12 V'la çalışan (uzun-orta-kısa ve FM'li) eski bir radyom vardı, onu monte edeceğim. İstersen resimlerini çekip yayınlayabilirim. Sen seversin.:)

savaş abi hayırdır hurdacılığamı başladın .şeffaf silikon senin işini görür cengiz abinin dediği gibi uygularsan hallolur

Enkazı yaşatmaya çalışıyorum.

bu işte bir kamera şakası var galiba :)

Yok yok. Valla gerçek.:kop: Raç 1963 model 17 m Ford Taunus.

şavaş abı resımlerini koyarmısın bir canavar daha doguyor :D

Geri