hoparlör tamiri

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan smihci
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
savas abi kolay gelsin sana imreniyorum vallahi. bende hep yapmak istemisimdir eski model bir araba alip güzel keyfime göre toplamayi ama sartlar kosullar bir türlü izin vermedi..tekrar kolay gelsin toparlaninca resimleri bekliyoruz..
Sanırım 15-20 günlük bir işimiz kaldı.

Savaş abi hoparlörü sardırabilirsin ben bizim mekanın hoparlörlerini sardırıyorum her sene çankayada bi pasajın alt -1 katında hoparlör tamircisi direk yapı kredi bankasının solundaki sokaktan içeri sağ sırada kalıyo pasaj hemen yarım saatte halledebilir diye düşünüyorum.

Savaş abi hoparlörü sardırabilirsin ben bizim mekanın hoparlörlerini sardırıyorum her sene çankayada bi pasajın alt -1 katında hoparlör tamircisi direk yapı kredi bankasının solundaki sokaktan içeri sağ sırada kalıyo pasaj hemen yarım saatte halledebilir diye düşünüyorum.
Sanırım aynı yer (Babadan otelini geçince elektronikçilerin olduğu han) Merdivenden aşağıya inince (tam karşına sony servisi geliyor) sağa dönüyorsun 2. veya 3. dükkan. Sırf bu işlerle uğraşıyor. Ama benim hoparlörün sargısı sağlam sadece diyaframda yırtılmalar var. Araçtan söküp aldım. Resimlerini ilave edeceğim.

sany0960.jpg

sany0961.jpg

sany0962.jpg

Eski üyelerimizden Yakup beyin enkaza hediye ettiği radyo-teyp (kanal hafızalı, philips yazısının üzerindeki rakam hafızaya aldığı kanalı gösteriyor)

Son düzenleme:
sany0963.jpg

Rahmetli babamdan kalan hem 6 hem 12 voltluk canavar gibi çalışan Blaupunkt (60'lı yılların hafızalı radyolara en iyi örneği) radyo.

sany0963.jpg

Rahmetli babamdan kalan hem 6 hem 12 voltluk canavar gibi çalışan Blaupunkt (60'lı yılların hafızalı radyolara en iyi örneği) radyo.

harika abi ya kocaman taunus yazıyor. çok orjinal mükemmel birşey..

savaş abi sana çok özeniyorum ya.. ilerde inşallah bende ilk arabam olan corsa b yi ömrümüz yeterse toplamak binmek isterim..

tabi o zaman arabalar hala yollarda gidiyor olursa :kop:

Usta bu hoparlör tamir olmaz dedi.:(:(:(

Ben de son kararımı verip ya derbyle ya da silikonla yapıştırmayı deneyeceğim. Önerilerinize açığım.

savaş abicim bence bu tip malzemelerde hoparlör gibi görünmeyen mevcutun iyisini takmak daha mantıklı geliyor bana.. yeni bir hoparlör alıp dıştaki çerçeveyi o hoparlöre takabilirsin.. böylece ekstra delme oynama gerektirmeden işini görmüş olursun.. veyaa alacağın hopalörün çerçevesini mevcut delik yerlerine göre matkapla delip oturtmak çok daha kolay olur.

yani bence yenisi alınırsa orjinalliği bozmayacak bir parça..

Geri