İç cephe boyaları

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan haydut25
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sanırım böyle konuları bir tek ben açıyorum.Ama sonuçta forumda fikirler ve tecrübeler havada uçuşunca sanırım bir çok kişiye de katkısı oluyordur.Biraz absürt oluyorsa yöneticiler kusura bakmasın.

Evimde iki odanın boyasını değiştirmek istiyorum.Daha doğrusu rengini.Piyasada o kadar çok çeşitli boyalar var ki, herkes bir tanesini tavsiye ediyor.Ailemden birinin evinde gördüğüm silikonlu boyalara kesinlikle soğuk duruyorum.Duvardan kışın ısıyla birlikte tabiri caizse ter gibi su aktığını gördüm.Yağlı boya ve badanalar eskide kalı.Benim ilgimi çeken, şu yeni teknoloji denen ve nano teknoloji olduğu iddia edilen, kendi kendini ışıkla temizlediğini iddia edilen boyalar.Bu nano tekolojik ışıkla kendini temizleyen boyalardan kullanan var mı aramızda?

valla bizde suan evimizi boyatıyoruz su bazlı boya kullanmamızı önerdi :)

Malüm İzmir sıcak bir şehir, yazın ter içinde kalıyoruz, ister istemez duvarlara sürünüyoruz, lekeler oluşuyor. Ben ilk sene piyasada çokca kullanılan bir boya kullanmıştım ama lekeler, izler silmeyle falan çıkmadı. Yeni boya yapılırken "kendi kendini temizleyen boya" tercihime boyacım güldü, Marshall'ın silikonlu özel mat su bazlı boyasını önerdi, 3 sene oldu şimdilik bir sorun yok. Leke/kir olan yerleri ıslak mikrofiber bezle silince leke falan kalmıyor.

bizim evde marshall'ın su bazlı boyası var. ama bu sene bizim evde ilk kez doğal gaz kullandık ve ev nasıl ağlıyor su akıyor. yani duvarların ağlamasının su bazlı veya tinerli olması ile alakası yok :)

silinebilir iç cephe boyalarını tavsiye etmenizde yarar var jotun, marshal, filli tercih edebilirsiniz. savaş abinin yorumlarına katılıyorum. bizzat 90 dairede uyguladığımız ürün

bizim evde marshall'ın su bazlı boyası var. ama bu sene bizim evde ilk kez doğal gaz kullandık ve ev nasıl ağlıyor su akıyor. yani duvarların ağlamasının su bazlı veya tinerli olması ile alakası yok :)
Fatih kombi yandığında evin içinde aşırı nem oluyorsa (uzun süre kaynayan demlik, su ısıtmaları, banyo sonrası oluşan buhar, ev içinde çamaşır kurutma, ütü .... gibi işler hariç) baca veya kombiyi kontrol ettirin, mutlaka bir yerde kaçak vardır. (abimin evinde kombinin gaz çıkış borusu aspiratör bacasına bağlanmıştı ve baca bağlantı yerlerinde boşluklar vardı bunun neticesi evde aşırı nem oluyordu, bacanın etrafını alçı ile iyice kapattık nemden eser kalmadı)

geçen yıl ucuz ve bilindik marka diye DYO almıştım. bu sene Filli ile boyayınca parlaklık ve pürüzsüzlüğü açısından DYO nun aslında boya olmadığını anladım. Filli yi çok beğendim

Filli boya, kolay leke tutuyor, silmeye de fazla gelmiyor :(.

nerdeee o kireç badanalar. bi yaslanırsın bembeyaz kalırsın , ama böcek falan giremezdi eve:D

Geri