İKİNCİ EL ARAÇ PİYASASI

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli forumdaşlar, ikinci el piyasasında inanılmaz bir artış var. Cosmo aracım vardı sattım 1.4 t harika bir 2 yıl geçirdim. Şimdi sedan dizele geçeceğim. Cosmodan başka binmem derken fiyatlar öyle uçtuki zaten cosmoda araçta bulamıyorum. Bulduklarımda 110 000 liradan aşağı vermiyorlar. Sport pakete ne dersiniz? Satımı kolay mıdır yorumlarınız nedir?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Her aracın bir alıcısı muhakkak vardır. Siz de benim gibi astra j severlerdensiniz anlaşılan. Şu an ikinci astra j'mi kullanıyorum, sıfır ya da az kullanılmış bir astra j 1.4t ile mevcut aracımı yenilemek bana hala mantıksız gelmiyor. Tabi ben değiştirme aşamasına gelene kadar sıfır astra j kalırsa😊

Sıfır km düşünürseniz şu an en fullu sport paket ve eski sportlarla alakası yok, dışında cosmo jantı ve krom cam çerçevesi var, içi de design pakete benziyor. O kadar parayı hakettiğini düşünmüyorum. 2018'e kadar paketler bildiğimiz gibi. Bir de dizele geçme düşüncenizle ilgili şunu sormak istiyorum,
1-Yılda kaç km yapıyorsunuz klişe sorusu. 15-20bin km yapmıyorsanız tasarruf adına çok anlamlı değil.

2-Ne sıklıkta uzun yol yapıyorsunuz? Yeni nesil dizeller uzun yol sever. Ağırlıklı şehir içi kullanıyorsanız dpf/egr ile uğraşıp durursunuz.

Benzin 6,99tl mazot 6,68tl arada çok fark kalmadı. Dizeller artık avrupa ülkelerinde bir bir yasaklanıyor. Ve ülkemizde de yeni modellerde dizel motor seçeneği sunulmuyor. Tabi ki seçim sizin ama malesef dizelin pek bir ömrü kalmadı kanımca....

Ben 2 yıllık bir 1.6 cdti 136hp otomatik şanzıman kullanıcısı olarak bu motor şanzıman kombinasyonunu önermiyorum. Çünkü bu saydığım dezavantajlara ilaveten çok yakıt yakıyor. Manuel ve start stoplu tercih ederseniz yakıtı otomatikten epey düşük. İnşallah gönlünüze göre bir araç bulursunuz

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Malesef 2. el piyasası acaip karışık, Ömer beyin söylediği gibi dizel araçlarla ilgili tüm dünya üzerinde bir takım düzenlemeler var. Bu bizim ülkemize öyle yada böyle bir şekilde yansıyacak. Sport paketler şu an Cosmo paketten bile fazla satılıyor bu konuda içiniz rahat olsun. Çünkü ilanların bile çoğunda sport paketli araçlar Cosmo işaretlenip satılmaya çalışılıyor.

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ömer abi teşekkür ederim. Yılda yaklaşık 17.000 km yol yapıyorum. 1.4 T lpg sizdi ve beni çok yordu. Uzun yol çok yapıyoruz. Manuel dizel astra düşünüyorum. Astra j gerçekten bu sınıft bence en iyisi. Belki jetta biraz daha iyi olabilir ama fiyatı yüksek ve dsg gibi bir bombası var.Yarın bir araca bakmaya gideceğiz bakalım nolacak. Dizellerin ülkemizden kalkması bence 20 yılı bulur diye düşünüyorum.