İlk ABS Deneyimim.. :(

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan 18XET01
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

18XET01

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Opelim.net Okuyucuları.. Size İlk ABS Deneyimimi Anlatmak İsterim...

2001 Vectra-B İle 50-70 arasında gidiyordum yarı yarıya boş bir yoda, adamın biri önüme atlayıp freni atıverdi :mad: Sanki Beni Denemek İstiyor Gibi Bende Dedim "Ahan Şimdi Sıçtık.."

Frene Asıldım Ben de Doğal Olarak ABS Sadece "SIK-BIRAK" Yapıyor Diye Düşünmüştüm , Yanılmışım.. Ayağımdaki Titremeyi Hissedince Ağzımdan Dökülenler

-Aha , Dağıttık Frenleri...

Ve Arada Şunu Farkettim , 70 Km/h Hız Bir Anda 70-49-13 Şeklinde Düştü..

Babam Koptu Gülmekten Yanımda :kop: :D :D Baba Dedim Niye Gülüyorsun??

Sonra Bana Küçümsermiş Gibi Bakıp " aa sen ilk defa ABS ile Karşılaştın değil mi?" deyince bende jeton düştü , anladım , meğersem arabada ABS Devreye Girmiş , Arabayı Eve Getirdikden Sonra Babama Sordum

-Baba İyi Hoş, ABS İyi Bişey , Anladık da Dışardan Belli Tempoyla Taak Taak Taak Diye Ses Çıkarmasına Rağmen Neden İçerde Titreme Hissediyoruz?

Babam : (Gülümseyerek :rolleyes: )

- Oğlum , ABS Freni Saniyede Kaç Kere Sıkıp Bırakıyor Biliyor Musun? ;)
ABS nin Adı O Yüzden ABS.. ki ABS o kadar yavaş sıkıp bıraksaydı , insanlar bile bu tempoda fren Yapabilirlerdi... İşte O Yüzden ABS Var, otomatik olarak çok hızlı sıkıp bıraktığı İçin...

Çok Komik ve Bir O Kadar Garip Bir Konuşmaydı , Garip Çoğunuz İnanmayacak Ama.. İnananlara :hıh: :rolleyes:

Hepinize İyi Forumlar... :)

İlk Önce babanızın ve sizin yaptığınız çok yanlış Önce ehliyet :(

Nerde Sürdüğüme Bağlı Bakar Ankaranın En Açık ve En Geniş Arazisinde Sürerim ;)

Migrosun Karşısında Ehliyet Öncesi Araba Kaldırma Sürüşü İçin , Bazen de Törenlerde Kullanılıyor..

Sanıyorum Yaklaşık 1-1,5 Km Kare Bir Alandı...

Son düzenleme:
İlk Önce babanızın ve sizin yaptığınız çok yanlış Önce ehliyet :(

Dediğim Gibi , Çok Geniş Ve Açık Bir Arazide Sürüyordum...

Yanlış dediğiniz Olay Bence 9 Yaşındaki Çocuğa Broadway Kullandırmakır...! Bana Çok Yanlış dediğiniz İş

Yahu Ben Cinayet İşlemiyorum, Hırsızlık Yapmıyorum, Sadece gayet geniş bir arazide Normal Şekilde

Araba Sürüyorum.. Siz Kendi Çocuklarınıza Sorun Arkadaşlarından Araba Kullanan Vardır , 9 Yaşındaki

Çocuk Broadway Sürebiliyor ve 100-120 Yapıyor, Ben Güvenli Bir Arabada 30-60 Km Hızla Gidiyorum..

ve Sadece Hafta Sonları 15-20 dakika kadar oluyor..

Ben Hesabı Kitabı Size Bırakıyorum :( :(

Son düzenleme:
bi nevi milli olmuşsun:D her genç kızın başına gelir:D

bnzeri bendede olmştu 2000 hyundai accenti corsa c essentia ile takas ettik üste 2 milyar farkla ben o sıra 17 yi bitirdim 18 e girdim ehliyet haliyle yok antepten maraşa geliyoruz ama ben hızlıyım 120 falan hızım şehir içine girdik bi baktım kırmızı ışık yanıyo ve kavşaktan arabalar geçiyo ben frene bi asıldım babam dalmış o nasıl bi kalkıştır noluyo lannn deyişi aklımdan gitmiyo hala abs vurmaya başladı bn çaktırmıyorum frenlerde bi arıza var düşüncesiyle durdum neyse ışıklarda yeşil yandı kalktım freni kontrol ediyorum bas bırak bas bırak babam ne yapıyosun sen allah aşkına dedi frene ani asıldım fren pedalı titrer gibi oldu dedim babamda abs o abs dedi cahilligin gözü kör olsun dercesine sırıttı bn halen tip tip babama bakıyorum :)

neyse genç, ehliyeti alana kadar baban sağ koltukta olursa sorun yok. sakın okula falan götürim arkadaşlarıma hava yapim deme gözünü severim

ilk esp deneyimini düşünemiyorum:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri