ilk bakım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Cosmo1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: ilk bakım

firstemperor link' Alıntı:
maaşallah yani koy vitrine sıfır diye sat.  greatt
sormak istediğim k&n hava filtresinin araca yararı zararı nedir? hangi modelini nerden kaça temin edebiliriz?

kutu içi filitre olduğu için ses yapmıyor. yarareına gelince;

dizel motorda ilk aşamada silindir aşağı doğru inerken motora temiz hava çekilir. silindir ikinci aşamada yukarı çıkarken silindirdeki hava sıkıştırılır. hava yaklaşık 600 dereceye kadar ısınır. daha sonra enjektorden silindire mazot püskürtülür. sıcak hava ile temas eden mazot alev alır patlama gerçekleşir ve silindir aşağı itilir. Motora çekilen hava ilk etapta ne kadar fazla olursa ateşleme o kadar iyi olur, yakıt tüketimi de o kadar düşer. Elbette bu havanın sıcaklığı da çok önemlidir.

hava filitresi normalde Türkiyedeki yolların pis ve tozlu oluşundan dolayı çabuk tıkanır. K&N hava filitresini 100000 km boyunca zaman buldukça temizler tekrar kullanırsınız. ilk başta pahalı görünmesine rağmen çok kısa sürede kendini amorti eder

Cosmo link' Alıntı:
ևok masraflı bir işlem değil. ֖nce aracın kaporta  ve alt tarafını yıkadık. Kaporta üstünde yaz tatilinden kalma zift lekelerine wd40 uyguladık. Zift üstünde wd40 1-2 dakika beklediğinde zift kendisini kolayca bırakıyor. Araca ilk kat pasta cila attık. Kapı fitilleri ve özellikle de sunroof fitilini temizledik yağladık. Kapı menteşeleri ve gergileri sıvı gress ile yağladık. Alt kısımları her nekadar sağa sola sürtmemiş olsam da kontrol ettik.  akşamüzeri tekrar ikinci kat cila uyguladık. hepsi bu

sn.cosmo ;
kaportacı arkadaş su bazlı boya olduğu için pasta atılmaması gerektiğini söylemişti, ancak siz serviste yaptırdığınıza göre bilmeden konuşmuş demek ki..bilgiler için çok teşekkür ediyorum..

Cosmo link' Alıntı:
kutu içi filitre olduğu için ses yapmıyor. yarareına gelince;

dizel motorda ilk aşamada silindir aşağı doğru inerken motora temiz hava çekilir. silindir ikinci aşamada yukarı çıkarken silindirdeki hava sıkıştırılır. hava yaklaşık 600 dereceye kadar ısınır. daha sonra enjektorden silindire mazot püskürtülür. sıcak hava ile temas eden mazot alev alır patlama gerçekleşir ve silindir aşağı itilir. Motora çekilen hava ilk etapta ne kadar fazla olursa ateşleme o kadar iyi olur, yakıt tüketimi de o kadar düşer. Elbette bu havanın sıcaklığı da çok önemlidir.

hava filitresi normalde Türkiyedeki yolların pis ve tozlu oluşundan dolayı çabuk tıkanır. K&N hava filitresini 100000 km boyunca zaman buldukça temizler tekrar kullanırsınız. ilk başta pahalı görünmesine rağmen çok kısa sürede kendini amorti eder
Fiyat konusunda bilgi verebilirmisin birde guvenilir satıcı.  15 gun sonra ilk bakıma gireceğim servis kabul edermi bu filtreyi

ercan_0636 link' Alıntı:
sn.cosmo ;
kaportacı arkadaş su bazlı boya olduğu için pasta atılmaması gerektiğini söylemişti, ancak siz serviste yaptırdığınıza göre bilmeden konuşmuş demek ki..bilgiler için çok teşekkür ediyorum..

bende pasta attırmadım ki zaten :) ben ağız alışkanlığı pasta cila yazmışım; sizin mesajınızdan sonra farkettim;  pasta dediğimiz olay boyanın üst yüzeyini mikron kalınlığında zımpara gibi kazır. işi bilmeyen birisi pasta atarken astara kadar inebilir. o yüzden bizde pasta olayına soğuk bakıyoruz.

filitre konusuna gelince servisten alabilirsiniz ama elbette fiyat yüksek olacaktır. GREEN yada K&N marka filitreyi tuningcilerden yada internetten daha ucuza alabilirsiniz. sonucta servis aksesuar reyonunda satilan bir filitre garantinizi bozmaz. astra h aracımdada j dede araçları aldığım gün takmıştım. fiyat konusunda çok net br şey söyleyemem; zira eşim yetkili serviste çalıştığı için ben genelde serviste herşeyi maliyet fiyatından hallediyorum.

Cosmo link' Alıntı:
bende pasta attırmadım ki zaten :) ben ağız alışkanlığı pasta cila yazmışım; sizin mesajınızdan sonra farkettim;  pasta dediğimiz olay boyanın üst yüzeyini mikron kalınlığında zımpara gibi kazır. işi bilmeyen birisi pasta atarken astara kadar inebilir. o yüzden bizde pasta olayına soğuk bakıyoruz.

filitre konusuna gelince servisten alabilirsiniz ama elbette fiyat yüksek olacaktır. GREEN yada K&N marka filitreyi tuningcilerden yada internetten daha ucuza alabilirsiniz. sonucta servis aksesuar reyonunda satilan bir filitre garantinizi bozmaz. astra h aracımdada j dede araçları aldığım gün takmıştım. fiyat konusunda çok net br şey söyleyemem; zira eşim yetkili serviste çalıştığı için ben genelde serviste herşeyi maliyet fiyatından hallediyorum.

Filtreyle nasıl çekiş vs farkı var mı?

Geri