İlk Bakım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan topuz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
valla kardeş ben de 15 gun önce yaptırdım ilk yıl bakımını.gaziantep teymurda.aracım 9000 kmde idi.240 lira aldılar..belki biraz fikir verir sana bu fiyat

Arkadaşlar, aracımı alalı 1 yıl tamamlandı. Toplam 6037 km yol yapmışım. Bu gün opel yetkili servisinde ilk yıl bakımını yaptırdım. Yapılan işlemler ve ödenen ücret;
1.Yıl Düşük km Bakımı (İşçilik); 57,60 Tl
Yağ Filtresi; 16.22 TL
Hava Filtresi; 28.05 TL
Polen Filtresi; 33.06 TL
Benzin Filtresi; 22.42 TL
Benzin Filtre Klipsi; 2.72 TL
Motor Yağı (10W40) 4 lt; 74.58 TL
Cam Temizleme Suyu; 2,84 TL
Cam Sabunu; 2,15 TL
Karter Muhafaza; 60 TL
Yazılım Günceleme; 0 TL
Tech2 Arıza Kontrol; 0 TL
KDV; 52,32 TL
TOPLAM ; 343.00 TL (KK ile 3 taksit) (Fatura da yazanlar)
Sizce fiyatlar nasıl? abartılı mı? Yoksa idare eder mi? Sanayide yaptırsam daha mı iyi olurdu? 2. Yıllık bakımını sanayide yaptırmayı düşünüyorum.

pahali ama alternativin varmi??? yok cünkü bakimini opel servisine yaptirirsan garantin var yani iki sene mecbursun...ben 420 lira bayildim cünkü mazot filitresine tam tamina 60 lira yag sentetik 5w30 a 100 lira yanimiyorsam belki de fazlasina...hava filitresi disarida 7,50 lira iken 30 lira aldilar...ne diyeyim..elim kolum bagli kendim yapabiliyorken yaptirdim... ve bunlar bana 420 degil en fazla 130--150 liraya mal olurdu..:mad:

bu arabaları satarken 2 yıllık periyodik bakımlarıda ücretsiz ekleseler ne güzel olur ya:)

fiyatlar uygun sonuçta kullanılan parça orjinal ve servis garantisi dahilinde.5 liraya da hava filitresi var

bence çok uçuk rakamlar değil

Bence gayet iyi. İki ay önce ben yaptırdım ilk bakımını 300 TL ye mal oldu hatta karter muhafaza hariç. Bence çok uygun fiyat.

Geri