ilk calismadaki garip ses ?

efecan1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun ustaya goturdum, en azindan bi aciliyeti var mi diye sormak icin.anlattigima gore dinamo dislisinin ses yaptigini ve degismesi gerektigini soyledi.ama icim pek rahat etmedi bu ustalara niye guvenemiyorum ben :(

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence götur kayış aksamı bellımı our kopar felan gecen bızım arabın kayışa baktım yıpranmıs goturdum 15 dakka tutmadı degıstırdıler 40 tl para verdım cıktım bı kopsa 3000 4000 tl den aşagı cıkmazdı mesela..

mustafa triğer koparsa çok masraf açabilir. arkadaşın dediği normal kayış, gevşeklikten falanda olur, bazıları pudra falan döküyor geçici süreliğinede olsa sesi kesiyor. Bence koparsa akü şarj olmaz.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun ustaya goturdum, en azindan bi aciliyeti var mi diye sormak icin.anlattigima gore dinamo dislisinin ses yaptigini ve degismesi gerektigini soyledi.ama icim pek rahat etmedi bu ustalara niye guvenemiyorum ben :(
Ali bey benim dediğimi yapın,motoru biri çalıştırsın diğeri dinlesin sesi lokalize etsin nereden geliyor,büyük ihtimal V kayışı ani harekette kaıyor cıyaklıyor yada marş dinamonuz ses yapıyor

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı dınamoyu degıstrcem demedı dımı usta ? rulmandandır o zaman buyuk ıhtımal dınamo degıscek dedıyse bencede kaç o ustadan :) selım abının dedıgıde dogru pudra veya wd 40 sıkıyolar bellı bı sure kesıyor sesı

efecan1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ali bey benim dediğimi yapın,motoru biri çalıştırsın diğeri dinlesin sesi lokalize etsin nereden geliyor,büyük ihtimal V kayışı ani harekette kaıyor cıyaklıyor yada marş dinamonuz ses yapıyor
cok haklisiniz bu dediginizi yapmam gerekiyor ama sadece sabah araba sogukken yapiyor bu sesi ve sabahin 6:30 da yanimda kimse olmuyor. :) bayramda abimle bi bakar sesin nereden geldigini bulur size yazarim ve fikirlerinizi alirim. ( sesin geldigi yeri kendim bi duymadan gitmekten vazgectim simdilik)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok haklisiniz bu dediginizi yapmam gerekiyor ama sadece sabah araba sogukken yapiyor bu sesi ve sabahin 6:30 da yanimda kimse olmuyor. :) bayramda abimle bi bakar sesin nereden geldigini bulur size yazarim ve fikirlerinizi alirim. ( sesin geldigi yeri kendim bi duymadan gitmekten vazgectim simdilik)
Bende onun içn diyorum emin olmak için ;)
sabah nemde kayışın ötmesi normal hele eski ise,işte tam kanıya varabilmek için biri dinleyecek

efecan1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz geç oldu gidemedim ustama ama dün aracımdaki bu sorunu çözdük. sabah yine yapacak mı acaba heyecanıyla çalıştırdığımda tık yoktu maşallah. :)
Sorun: Sabah soğukken ilk çalıştırmada marş bastıktan sonra tam çalıştığı sırada gelen ccıııgggkkk sesi.
yapılan işlem: marş dinamosu sökülüp üzerindeki tozlar(sanırım baskı balata tozu demişti usta) temizlendi içi açılıp gerekli yerler yağlandı ve sorun çözüldü...
ücret: 30 tl (işçilik)

efecan1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz geç kaldım ama geçen gün ustama gittim.ve sorunum çözüldü.
Sorun:Sabah sogukken ilk marşa bastıgımda araba tam çalıştığı esnada ccııııggkk diye bir ses geliyordu.
Çözüm:Marş dinamosu söküldü üzerindeki (usta baskı balata tozu demişti galiba) tozlar silindi. dinamonun içi açılıp gerekli görülen yerler yağlandı.
Maliyet: 30 tl (işçilik)