İlk göz ağrımız

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Flea_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, geçenlerde ilk arabamı sattım ve bir boşluk oldu içimde, her zaman park ettiğim yerin sefasını bile başkaları sürüyor, sokaktaki en güzel yerdir :D Bugün telefonumu kurcalarken sattığım arabanın resmini gördüm içim acıdı böyle görünce, o resmi buji kablolarının kıvılcım atlaması sebebiyle arabayı çalıştıramadığım gün çekmiştim, altı üstü buji buji kablosu değişimi için çekiciyle sanayiye gitmiştim :D varsa sizin de öyle kenarda köşelerde kalmış resminiz veya anınız varsa yapıştırın paylaşalım :)

swvh42.jpg

İlkler her zaman dokunur
Daha iyisini alirsin inş ozaman unutursunuz rahat

Merhabalar, geçenlerde ilk arabamı sattım ve bir boşluk oldu içimde, her zaman park ettiğim yerin sefasını bile başkaları sürüyor, sokaktaki en güzel yerdir :D Bugün telefonumu kurcalarken sattığım arabanın resmini gördüm içim acıdı böyle görünce, o resmi buji kablolarının kıvılcım atlaması sebebiyle arabayı çalıştıramadığım gün çekmiştim, altı üstü buji buji kablosu değişimi için çekiciyle sanayiye gitmiştim :D varsa sizin de öyle kenarda köşelerde kalmış resminiz veya anınız varsa yapıştırın paylaşalım :)

swvh42.jpg

mert ilk göz ağrım olmasa da 3 yıl önce sattığım için halen büyük pişmanlıklar yaşadığım cdx v6 :( ama iyi paraya gitti o zamanlar o ayrı mesele..

Ekli dosyalar

• vect.webp
    vect.webp
    49.4 KB · Görüntüleme: 39
Güzel arabaymış hasan abi, hızlı tepkilerini çok aratacak arabaların peşinde koşuyorum, belki ileride sıfırdan toplarım bir vectra :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:31 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:29 ----------

İlkler her zaman dokunur
Daha iyisini alirsin inş ozaman unutursunuz rahat

Bir aksilik olmazsa önümüzdeki hafta içi olacak birşeyler :)

İlkler unutulmaz benimde pc'de bir dünya hatıra içeren resim var bir ara yüklerim :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim ilk göz ağrım 1995 Broadway idi!

Ondan çok sonra 1999 Vectra 2.0 CD almıştım. Gaziantep'te 2 ay aramış, bulamamış; Elazığ'da temiz bir tane bulunca gidip onu almıştım. Vay be ne günlerdi!

Yaklaşık 4 yılım geçti Vectra 2.0 CD ile... İnanın hala özlüyorum. Arada bir saçma şeylerden sorun çıkarsa da genel anlamda mükemmel arabaydı. Hele o hızlanma yok mu? :)

Hızlanmasını geçtim, hocam o telli gaz kelebeği bir harikaydı. Gaza dokunduğunuz anda en ufak dokunuş bile tepki olarak geri dönüyor, son zamanlarda sanki gecikmeli olarak tepki veriyor gaz pedalları, direksiyonu da karadüzene yakın sertlikte hirolik olduğundan direksiyonla sürücü arasına giren bişey yok, son zamanlarda fazlaca yeni modelli araba denedim, hepsi robot gibiler, kız gibiydi vectra :( :)

Hızlanmasını geçtim, hocam o telli gaz kelebeği bir harikaydı. Gaza dokunduğunuz anda en ufak dokunuş bile tepki olarak geri dönüyor, son zamanlarda sanki gecikmeli olarak tepki veriyor gaz pedalları, direksiyonu da karadüzene yakın sertlikte hirolik olduğundan direksiyonla sürücü arasına giren bişey yok, son zamanlarda fazlaca yeni modelli araba denedim, hepsi robot gibiler, kız gibiydi vectra :( :)

Duygularıma ve düşüncelerime tercüman olmuşsun!

Valla ne yalan söyleyeyim Vectra'da en çok beğendiğim şeylerden biriydi o telli gaz pedalı...

Elektronik gaz pedalleri tat vermiyor kardeşim yahu! Basıyorsun geç tepkimeli olarak bir süre sonra emri algılıyor.

Motor ustasının kaputun içinden gaz verememesi durumudur bu aynı zamanda! O teli çekip bırakamama hoş değildir!

Direksiyon konusuna katılamayacağım ama... :)

Ben haşin ve sert direksiyondan yanayım vallahi, yumuşak olunca boşa sallıyormuşum gibi geliyor bileğimi :) Ayrıca sprint booster denen zımbırtı elektonik pedalın hassasiyetini maksimuma artırıyor,telli kelebek gibi hızlı tepkiveriyor. Araştırdım ve yumuşak kullanım karakterini sertleştirmekten başka bir işe yaramadığını anladım, video bulup paylaşayım. Şikayetçiyseniz pedaldan öneririm.

http://www.youtube.com/watch?v=QRci8WUg7tE

Son düzenleme:
Yıl 2010, aylardan Eylül. Peder bey bi anda köye çıkageldi bu dağ keçisiylen :D
Araba sürmeyi bunda öğrendim. Dedilerki eğer bunu sürmeyi becerebilirsen dünyadaki bütün arabalar vız gelir tırıs gider. :D
Hatta Toros'ta şoförlük öğrenen hakiki şofördür derler, forumumuzun yaşlı abileri iyi bilir :D

Odun gibi direksiyon, taş gibi pedallar, kütük gibi vites, kaya gibi el freni. Ve işte TOROS :D

xArAqq.jpg

Geri