İlk göz ağrımız

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Flea_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
2 tane vectra aracım oldu,ilki v6ydı,babam yeni araç alınca bana geçmişti,çok çekmiştim :D Sonra siyah 2,0 cd ile takas etmiştik,ama en çok özlediğim kıbrıs yıllarımda ki E30 :) 88model 4bin tl ye almıştım,yağ yakıyor diye ucuzdu,ustalara gösterdim hepsi en fazla bi ay sonra gider motor vs dediler,en son has bi usta,motorun içinemi girdim,ne bileyim belki 1 ay sonra gider belki 2 sene sonra,al dene dedi,aldım,kestirmeden vites atmazdım 40 derece sıcaklarda bile hiç tık demedi taş gibiydi,yağı koy devam :D Bi kere diferansiyel dağıttım 50-60 km hızda 1.vitese atmaktan,2 kerede şaft takozu gitti o kadar :) 4.vites 210km hıza çıkıyordu,110km hızın üstünde silecekler yukarı çıkıp tekrar inemiyordu :D Dahada öyle keyifli bir araca binmedim :)

Yıl 2010, aylardan Eylül. Peder bey bi anda köye çıkageldi bu dağ keçisiylen :D
Araba sürmeyi bunda öğrendim. Dedilerki eğer bunu sürmeyi becerebilirsen dünyadaki bütün arabalar vız gelir tırıs gider. :D
Hatta Toros'ta şoförlük öğrenen hakiki şofördür derler, forumumuzun yaşlı abileri iyi bilir :D

Odun gibi direksiyon, taş gibi pedallar, kütük gibi vites, kaya gibi el freni. Ve işte TOROS :D

xArAqq.jpg

Sanayide LPG'ci çırağıyken çok bindim, dükkandaki kalfa olan benim ustam olan abide 76 model krem rengi vardı, sol kolu sağ kolundan daha kaslıydı :D :D Vectra ile ortak yönleri var, el freni, direksiyon ve vites :D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 01:43 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 01:40 ----------

2 tane vectra aracım oldu,ilki v6ydı,babam yeni araç alınca bana geçmişti,çok çekmiştim :D Sonra siyah 2,0 cd ile takas etmiştik,ama en çok özlediğim kıbrıs yıllarımda ki E30 :) 88model 4bin tl ye almıştım,yağ yakıyor diye ucuzdu,ustalara gösterdim hepsi en fazla bi ay sonra gider motor vs dediler,en son has bi usta,motorun içinemi girdim,ne bileyim belki 1 ay sonra gider belki 2 sene sonra,al dene dedi,aldım,kestirmeden vites atmazdım 40 derece sıcaklarda bile hiç tık demedi taş gibiydi,yağı koy devam :D Bi kere diferansiyel dağıttım 50-60 km hızda 1.vitese atmaktan,2 kerede şaft takozu gitti o kadar :) 4.vites 210km hıza çıkıyordu,110km hızın üstünde silecekler yukarı çıkıp tekrar inemiyordu :D Dahada öyle keyifli bir araca binmedim :)

Garaoğlan Gürkan Demirez geldi aklıma direk, açıp bi dinliyim :D Arkadan görüntüsü harikaymış, tam çakal hem de kırmızı :D

yav şu toros u hakkaten duvara koydumu çıkıyormu öte taraftan ??

benimde ilk bi corolla m vardı...aboov diyorum gerizekalı zamanlarım...ozaman girdiğim virajın bastığım gaz ın 3te 1 ini basamam korkarım :)
ama ne ciğerli arabaydı...

Yıl 2010, aylardan Eylül. Peder bey bi anda köye çıkageldi bu dağ keçisiylen :D
Araba sürmeyi bunda öğrendim. Dedilerki eğer bunu sürmeyi becerebilirsen dünyadaki bütün arabalar vız gelir tırıs gider. :D
Hatta Toros'ta şoförlük öğrenen hakiki şofördür derler, forumumuzun yaşlı abileri iyi bilir :D

Odun gibi direksiyon, taş gibi pedallar, kütük gibi vites, kaya gibi el freni. Ve işte TOROS :D

xArAqq.jpg

Hakikatende öyle pedallar yağlasanda yumuşamıyor.

Hiç sorma ya 15 kilometrelik bi yolculukta bile arabadan çıktığımda sol ayağım felçli gibi oluyodu :D

Buda benim göz agrımdı hala aklımdan cıkmıyor ustune 2. ara ba oldu ama hala bundaymı

Benimde ilk göz ağrımdı clio'm... dizele geçiş için sattım 1 yıl binip, sattığım zaman bi garip olmuştum eve geldiğimde bagajındaki eşyalar torpidodaki ıvır zıvırı kanepenin üzerinde görünce... :)

tcwj.jpg

Benimde ilk göz ağrımdı clio'm... dizele geçiş için sattım 1 yıl binip, sattığım zaman bi garip olmuştum eve geldiğimde bagajındaki eşyalar torpidodaki ıvır zıvırı kanepenin üzerinde görünce... :)

hocam araba inci gibiymiş ya, kanıma giriyosunuz resmen gidip Clio bakacam şimdi ilanlardan :D

Benim değildi ama bizimdi.

90 model bir Toros! :)

Ailemizin 3. aracıydı. İlki Murat 124, ikincisi Serçe idi. Onlar varken çok küçüktüm. Toros alındığında da ilk defa bir arabayı babamın kucağında kullanmıştım. :) 8-9 yaşlarında falan olmam gerek. Gaz-fren-debriyaj babamda, direksiyon bende! :)

yav şu toros u hakkaten duvara koydumu çıkıyormu öte taraftan ??

benimde ilk bi corolla m vardı...aboov diyorum gerizekalı zamanlarım...ozaman girdiğim virajın bastığım gaz ın 3te 1 ini basamam korkarım :)
ama ne ciğerli arabaydı...

Ben de corolla ile vectra nin fotolarini bulayim :)

Tapatalk.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 01:06 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:33 ----------

Bu corollanin tadini bir daha hic yakalayamadim. Sattigimiz da cok duygulanmistim hala daha huzunlenirim. Bir daha da hicbir arabayla bu kadar ilgilenmedim.

nutygada.jpg

u3ese5up.jpg

jyrytyve.jpg

8uqebutu.jpg

2ygemade.jpg

enyrazug.jpg

Vectra yı hatırladın mı Caner ;)

Tapatalk.

Geri