ilk yakıt alımım :)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SerkanV
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Hiç adetim değildir depoyu son çeyreğin altına düşürmek. Ama geçtiğimiz Kurban bayramı, uzun yoldu koşturmacaydı derken alamadım mazot, yol bilgisayarı "menzil 50 km" dedikten bir 10 km kadar sonra girdim benzinliğe "dolduralım" dedim, litresi 4,36'dan (o tarihlerde mazot bugüne göre daha pahalıydı) 218 TL mazot aldı. 50 litre yapıyor. Opel kataloğuna göre depo 52 litre.

ben 2011 ocakta ilk aldığımda 130 tllik mazot almıştı corsa 45 litrelik depoyla fillup mı ne yazıyordu bilgi ekranında:D

İlk yakıt alımımı geçen hafta 150TL lik yaptım neredeyse son 2 diş midir nedir o kaldı. Fulle diyebilmek için hesaplama yapmaya çalışırken error verdim an itibariyle. Ah ulan benzin. :D

Anlamadım. Nasıl 100TL'ye 5 TL veriyor?

https://opet.com.tr/tr/creditsale.aspx

Sıkça Sorulan Sorular
  • 1. Online yakıt satışı nedir? Online Yakıt Satışı nasıl kullanırım?Online yakıt satışı; kredi kartınızla ödeme yaparak Opet Kart, Opet Worldcard veya diğer parolu kartınıza Opet istasyonlarında geçerli Paropuan yükleyebileceğiniz bir sistemdir. Online yakıt satınalma işlemini www.opet.com.tr, Online İşlem Merkezi, Opet istasyonlarındaki kiosklar ve Opet mobil uygulaması aracılığı ile yapabilirsiniz.
  • 2. Online yakıt satın almanın avantajı nedir? Online yakıt satışında bulunan kampanyalar ile avantajlı yakıt alırsınız. İstasyonda ödeme yapmadan sadece paropuanlarınızı harcayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.
  • 3. Opet Kart, Opet Worldcard veya diğer Parolu kartım ile nasıl online yakıt satın alabilirim? Online yakıt satışında kartlı işlemi seçip kart numaranızı ve ekrandaki güvenlik kodunu yazarak işleme başlayabilirsiniz. Kartınıza tanımlı cep telefonunuza gelen şifreyi girdikten sonra yararlanmak istediğiniz kampanyayı seçmeniz ve almak istediğiniz online yakıt tutarını yazmanız gerekmektedir. Online yakıt yüklemek istediğiniz kart numarasını ya da numaralarını yazıp yüklemek istediğiniz tutarı belirlemeniz gerekmektedir. Karta ya da kartlara yüklenecek toplam online yakıt tutarı ile kampanya faydası ile birlikte satınaldığınız tutar birbirine eşit olmalıdır. Kredi kartınız ile ödemeyi gerçekleştirerek işlemi sonlandırabilirsiniz.
  • 4. Satın aldığım online yakıtı istasyonda nasıl kullanırım? İstasyonda akaryakıt alımınız sırasında ödemeyi Online yakıt yüklediğiniz Opet Kart, Opet Worldcard veya diğer Parolu kartınızdaki puan ile yapmak istediğinizi istasyon görevlisine belirtmeniz gerekmektedir.
  • 5. İstasyonda hangi ürünleri satın alırken online yakıt satışından aldığım puanları harcayabilirim? LPG dışındaki tüm akaryakıt ürünlerini satın alırken online yakıt satışından aldığınız puanları harcayabilirsiniz.
  • 6. Hangi kartlara online yakıt yüklenemez? Parolu olmayan kartlara ve paro özelliği aktifleştirilmemiş Yapı Kredi Bankası kartlarına online yakıt yüklenemez. Paro hakkında ayrıntılı bilgi, Paro üye işyerleri ve kampanyalar için www.paro.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
  • 7. Ödeme hangi kredi kartları ile yapılabilir? Ödemeyi istediğiniz kredi kartınızla yapabilirsiniz. Ancak sadece Opet Worldcard’a özel avantajlardan yararlanmak için ödemeyi Opet Worldcard’ınızla yapmanız gerekmektedir.
  • 8. Opet Kart, Opet Worldcard veya diğer Parolu kartım yok. Online yakıt hediye edebilir miyim? Online yakıt satışındaki kartsız işlemi seçerek Opet Kart, Opet Worldcard veya diğer parolu kartınız olmadan online yakıt satın alabilirsiniz. Ancak online yakıtı yükleyeceğiniz kartın Opet Kart, Opet Worldcard veya diğer Parolu kart olması gerekmektedir.
  • 9. Satın aldığım online yakıt hangi karta yüklenecek? Satın almak istediğiniz online yakıt tutarını yüklemek istediğiniz kart numarasını yazarak belirleyebilirsiniz. Alacağınız yakıt tutarını farklı kartlara paylaştırabilir, istediklerinize hediye edebilirsiniz.
  • 10. Kartlı işlem seçtiğimde satın aldığım online yakıt ilk başta girdiğim karta mı yüklenecek? Kartlı işlem seçtiğinizde ister kendi kartınıza ister başka Opet Kart, Opet Worldcard veya diğer Parolu kartlara online yakıt yükleyebilirsiniz. Satınaldığınız online yakıt tutarını istediğiniz Opet Kart, Opet Worldcard veya diğer parolu kartlara paylaştırabilirsiniz.
  • 11. Satın aldığım online yakıt tutarını tek seferde harcamalı mıyım? Satın aldığınız online yakıt tutarını isterseniz tek seferde isterseniz farklı tutarlarda farklı zamanlarda harcayabilirsiniz.
  • 12. Satın aldığım tutar karşılığında fiş/fatura nasıl alabilirim? Online yakıt satınalımı sonucu yüklenen paropuanlar ile istasyonda akaryakıt alırken normal işlemlerinizde olduğu gibi yazarkasada fiş verilmektedir.
  • 13. Satın aldığım online yakıt ile Opet istasyonunda aracıma ne kadar yakıt alabilirim? Satın aldığınız online yakıt ile Opet istasyonunda yakıt aldığınız gün geçerli olan akaryakıt fiyatına göre yakıt alabilirsiniz.
  • 14. Puanlar kartlara ne kadar zamanda yükleniyor? Puanlar satın alma işleminizi tamamladığınız anda kartınıza/kartlarınıza yüklenir.
  • 15. Kartıma online yakıt yüklendiğinden nasıl emin olabilirim? Ödeme işlemini tamamladıktan sonra kartınıza ya da hediye ettiğiniz kartlara yüklenen online yakıt ile ilgili Opet Kart, Opet Worldcard veya diğer Parolu kart sahiplerinin cep telefonlarına bilgilendirme mesajı gönderilmektedir.
  • 16. Kartımdaki online yakıt bakiyemi nerden takip edebilirim? Online yakıt bakiyenizi; Online İşlem Merkezi’nden, Opet Mobil uygulamasından ve Opet istasyonlarındaki kiosklardan takip edebilirsiniz.
  • 17. Kartımı kaybedersem kaybettiğim kartımdaki puanlar için ne yapmalıyım? Opet Kart, Opet Worldcard veya diğer Parolu kartınızı kaybederseniz almış olduğunuz yeni kartınıza bilgileriniz ve puanlarınız aktarılacaktır. Opet Kart için Opet Çağrı Merkezi’ni, Opet Worldcard için Yapı Kredi Bankası’nı, Parolu kart için Paro Çağrı Merkezi’ni aramanız gerekmektedir.
  • 18. Satın aldığım online yakıtı ne zamana kadar harcamalıyım? Satın aldığınız online yakıtı kampanya kapsamında belirtilen puan son kullanım tarihine kadar harcayabilirsiniz.
  • 19. Online yakıtı harcamazsam kartımdaki puanlar siliniyor mu? Online yakıt puanınız; puan son kullanım tarihine kadar geçerlidir.
  • 20. Kartıma online yakıt yüklenmedi. Ne yapmalıyım? Opet Kart, Opet Worldcard veya diğer Parolu kartınıza satın almış olduğunuz online yakıt yüklenmemiş ise Opet Çağrı Merkezi’ni arayarak müşteri temsilcimizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.
  • 21. Online yakıt satın aldıktan sonra işlemimi iptal edebilir miyim? Online yakıt satın aldıktan sonra yüklenen paropuanları harcamamak koşuluyla 7 gün içerisinde satınalma işleminizi Opet Çağrı Merkezi’ni arayarak iptal edebilirsiniz.
  • 22. İade vb gibi sorunlarda kiminle iletişime geçmeliyim? İade vb gibi sorunlarda Opet Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.
  • 23. Online Yakıt Satışının üst limiti var mı? Kampanya bazlı limit uygulamaları bulunmaktadır.
Epey uzun oldu ama idare et :)

42 lt gaz 92 liraya aldı moooooh mis:D

Bende 2 Hafta Oluyor Astra 2012 Aldım. Depo 55 Litre 5 litrede yedek depo varmıs 60 lıtre benzin koydum bu arada herkeze hayırlı aksamlar ıyı forumlar

Geri