İnsignia 1.6 T Hakkkında Fikir ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zaslanturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar 2009 model insignia 1.6 T almayı düşünüyorum.
Yakıt konusu
LPG uyumu
Motorunun Kronik Sorunları varmıdır?
Alırken baktığım araçların nelerine dikkat etmem gerekir bilgi verirseniz minnettar kalacağım.Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

2009 modellerde hayati olmamasına karşın kronik olan ufak 2-3 adet sorun var diye bahsediliyor insignia forumlarında, motor olarak çok yakıp çok da güzel gittiğini biliyoruz :D 1.6 motor hacmine aldanıp yakıt ekonomisi beklerseniz hezimete uğrarsınız.
LPG uyumu diğer turbo benzinli motorlarla aynıdır, motor lpgyi yakmam diye bir itirazda bulunmaz :D Ancak subapları çok dayanıklı değildir, uygun ebatta standart supsan subapları taktırmanız, silindir kapağını temizletip conta setini yenilemeniz size 500 600 lira civarı bir meblağ civarına patlayacaktır, bunla birlikte turbo 1.6 vectra-astra gibi dayanıklı subaplara sahip insignianız olacaktır. Sıfıran LPG sistemi taktırırsanız 100-150 liraya motoru kaskolatıyorsunuz, lpg kaynaklı bir sorun yaşarsanız kasko üstleniyor onarım yükünü.

En başta yakıt derdiniz varsa almayın. ! Bu araba bastımmı 15 litreleri görücek ki elinizin altında 180 beygir (170 oldu) olucak ta basmayacaksınız hikaye... Onun yerine daha ekonomik dizel tercihlere yönelin ha birde şöyle bir şey var 1.4 Turbo yakmaz 1.6 Turbo daha çok öyle de bir şey yok sonuçta ikisi de turbo beslemeli olduğu için belki sakin kullandımda 2-3 litre oynama olsa da bastığınız zaman her ikiside birbirine yakın değerlerde gezer. Zaten birde şöyle bir şey var Opel'in daha doğrusu GM'in aşırı besleme li motorları Amerika yada Avrupa pazarı düşünüldüğü için öküz gibi yakan motorlardır. Yani Ford'un EcoBoost motorlarının tüketimini beklememeniz gerekir.

Yerinizde olsam 1.4 T Elegance Edition düşünürdüm..Amcamda vardı yakın zaman ve 245/18 jant ve lastikelre 1680 kg ağırlığına rağmen 7.8 lt gösteriyordu ort yakıt tüketimi..Üstelik 3. viteste 110 la gidiyordu... Bana kalırsa AFL,NAVI,18'',SUnroof lu bir edition elegance 1.4 çok güzel olur...

Yerinizde olsam 1.4 T Elegance Edition düşünürdüm..Amcamda vardı yakın zaman ve 245/18 jant ve lastikelre 1680 kg ağırlığına rağmen 7.8 lt gösteriyordu ort yakıt tüketimi..Üstelik 3. viteste 110 la gidiyordu... Bana kalırsa AFL,NAVI,18'',SUnroof lu bir edition elegance 1.4 çok güzel olur...

Saydığın donanımlar varsa gerçekten 1.4T alınırmış serdar, cosmo donanım olmadığı için 1.4T ler hep gözümde boş görünmüştür. 7.8 Litre hemen hemen 1.6 Vectra kadar tüketiyor demektir, iyi bir lpg kiti ile düşünülebilir kesinlikle.

Saydığın donanımlar varsa gerçekten 1.4T alınırmış serdar, cosmo donanım olmadığı için 1.4T ler hep gözümde boş görünmüştür. 7.8 Litre hemen hemen 1.6 Vectra kadar tüketiyor demektir, iyi bir lpg kiti ile düşünülebilir kesinlikle.

Söylediklerim var artı start/stop vardı ve boya,kaput koruma vs yaptırmıştı amcam 61 bin tl ye aldı 2013 te... Bu donanım ve kalitede ne wolksvagen ne peugeot ne audi size marka sunuyor..Opeli benim gözümde iyi bir marka yapan da budur zaten..

1 yıl kadar 2009 insignia sports tourer kullandım, staion insignialarda baz donanım seviyesi cosmo, benim arabada flexride da mevcuttu,yakıt olarak 11litrenin altına hiç inmedim,zaten o sebeple elden çıkardım, bence insignia d sınıfı araçlar arasında özelliklede 2.elde verilen parayı fazlasıyla hak eden bir araç, ancak az yakan araba arıyorsanız 1.6t den uzak durmanızı tavsiye ederim. Çoğu İnsigniacının bildiği ve ifade ettiği gibi Aslan besleyen yemini düşünmez.

Yıllardır çeşitli opel modelleri kullandım ve gelecek planları yaparken aklımda insignia vardı.Arkadaşlarım da kullanıyorlar.Ancak bir arkadaşımın peugeot 508 alması ile aklım oldukça karıştı.(Sanki para var da :) ) Gerçekten çok güzel görünüyor ve aracın 1,6 dizel olması da beni cezbetti...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri