Insignia Parrot Montajı

nkurtkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Insignia'ya, Parrot bluetooth araç kiti montajı yaptıran, iyi ve temiz iş yapan, makul fiyat isteyen yer tavsiye edebilecek var mı?

Insignia da bluetooth yokmu :(

Insignia da bluetooth yokmu :(

Cosmo donanımında var ama Edition donanımında standart değil. Opsiyonel olarak Navigasyon Paketi ile geliyor.

Montajını yaptıracağım Parrot CK3100 modelinin uygulanmış bir resmi.

http://picasaweb.google.com/autopre...aAnnee2009ParAutoprestige#5337931929888691474
imgres

Son düzenleme:
otokoç ford lar aynı zamanda parrot yetkili satıcısı.
parçayı almadıysanız ordan alıp montajını da yaptırabilirsiniz

fiyatını bilemem ama bence onunla uğraşmayın derim.
Insignia için renkli ekran sistemleri iyice piyasaya düştü,
uygun gördüğümüz bir tanesini deneme amaçlı bir tanıdık taktırdı, şuan test aşamasındalar, firmayla da sürekli iletişim halinde.
DVD film, bluetooth, navigasyon, usb, aux, ipod bağlantısı herşey geliyor.
site linkini eklemem olmaz sanırım, bir iki foto ekleyim sadece

11.jpg

navi1.jpg

geri_vites.jpg

radyo ve cd dinlerken arayüz standart hali ile tamamen aynı, ek olarak altta dvd, gps vs. menüler bulunuyor.
navigasyon şimdilik NDrive, yakında IGO8 ile değiştirecekler. DVD800'ün navisinden kat kat iyi.
geri görüş kamerası opsiyonel.
cihaz üzerinde bluetooth var.
konsolla uyumu çok iyi, sanki fabrikasyon gibi.

dvd3.jpg

ekranın altında DVD sürücü var, oradan film izleyebiliyorsunuz
sanırım sisteminiz CDC400, bu yüzden 6'lı cd changer'ınız duruyor, yine kullanabiliyosunuz, direksiyon kontrolleri çalışıyor.
ek olarak USB çıkışı geliyor, 8 gb flashdisk taktı şuan, sorunsuz çalışıyor, bir sürü şarkı var :D

düşünürseniz görüşelim.
tam fiyatı söylemeyim ama Qabus'un dediği 3.000 tl kadar olmadığını söyleyebilirim :D
belki toplu alım indirimine gideriz.
tabi ben alamıyorum malesef, Insignia'mız yok :D
bu arada bu sistemin takıldığı araç Cosmo, 2 tane bluetooth var şuan :D

Güzel bir sistem. Parrot CK3100'ü ücretsiz aldım, yoksa değerlendirirdim. Şimdilik sadece montaj masrafıyla Bluetooth araç kiti işini çözmeyi planlıyorum.

8 aydır bagajımda gezdirdiğim Parrot'u bugün montajını yaptırmak için görüştüm. Aldığım bilgi beni şaşırttı doğrusu. Konuştuğun kişi daha önce 6 Insignia'ya CK310 montajı yaptığını ve Insignia'nın dışarıdan bu tip cihazlar takılmasını engellediğini, mute fonksiyonunun çalışmadığını söyledi. Yani telefon çaldığında müzik sistemini elle kapamak/sesi kısmak gerekiyor. Telefonda gelen aramayı da sadece ön ortadaki kolondan duyabiliyormuşuz. (Burası soket için 35 €, montaj için 70 TL fiyat verdi)

Daha sonra Maslak Oto sanayide bu işleri yapan başka bir yerle görüştüm, daha önce Insignia'ya Parrot montajı yapmamış fakat Insignia ile Chevrolet Cruise'un ses sistemlerinin aynı olduğunu, kullanılan soketin Insignia ve Cruise için aynı olduğunu, Cruise'a montaj yaptığını ve mute fonksiyonunun çalıştığını söyledi. Yine de emin olmak için Parrot'un distribütöründe ilgili kişi ile görüşüp bilgi verecek. (Burası soket için 50 €, montaj için 50 € fiyat verdi)

Ekli dosyalar

• qchon-1.webp
    qchon-1.webp
    23.2 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
hmm iyi para cekmis yahu :D

o soketler ebayde 10 avro civari 10 da kargo versen 20 aavro iki kati fiyat nasil cekiyor anlamadim...

... Parrot'un distribütöründe ilgili kişi ile görüşüp bilgi verecek. ...

Gelen cevap Insignia'da "mute" fonksiyonunun çalıştığı ve gelen arama sesinin aracın ses sisteminden dinlendiğini teyit ediyormuş. Şimdi kafam iyice karıştı. ' farklı yer birbirlerinin tam tersini söylüyor ve ikisi de emin konuşuyor. Sonrasını deneyip göreceğim.

Geri