InSP Hakkında

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar slm,

Opel'i unutmuşuz biraz. InSp yazısının servis zamanı anlamına geldiğini biliyorum. Aracın 45 bakımını yaptırmıştım yaza girerken şimdi 53 binde yani bakıma daha 7bin km var.

Aracı çalıştırmadan önce kontağı yarım tur çevirince InSP yazısı çıkıyor, tam tur yapıp arıcı çalıştırdığımda bu yazı sönüyor. Benim hatırladığım kadarıyla servis zamanı gelince ekranda sürekli InSP yazması gerek, yani araç çalışırken de bu yazıyı görmem gerek. Ama bende bu şekilde değil.

Sizce neden kaynaklı olabilir?

pls_cihat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediginiz gibi benim aracımdada böyle bir yazı var çalışınca gidiyor bilgisi olan arkadaşlar cevap versinler

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuda forumda yeterince konu açıldı arama yaparsanız bulursunuz ;)

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu açmadan önce arayıp benzer başlıklara baktım zaten. O konular InsP nin ne anlama geldii hakkında. Ben durup duruken nie yandığını merak ediyorum. Bakım zamanı değil çünkü

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazının erken gelmesi ya sıfırlamadılar yada kısa mesafe kullanmanıza bağlı olarak buda forumda geçti aracınızda OLM yani OİL-LİFE MONİTORİNG SİYSTEM var yani yağınızı seneye Km bakmadan aracı kullanmanıza bağlı olarak yağın durumunu hesaplayan ve servis bakımı geldi uyarısı veren sistem ,veya servis zamanı yaklaştı uyarısıdır, bunun için kontak kapalı iken sıfırlamaya basık tutarak kontağı çevirirseniz bakım için geriye kalan yağ değişimi için kalan Km değerede ulaşırsınız...

Son düzenleme: