İran otomobili Samand...Hayırlı olsun...

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İran otomobili ''Samand'' ay sonunda piyasada...

soneko14.jpg
Hüseyin Yeşilkavak / AA

İran'ın Khodro Company (IKCO) firması tarafından üretilen ''Samand'' marka otomobillerin, Türkiye'de satışına sunulmasına yönelik gerekli izinlerin alındığı bildirildi.
''Samand''ın Türkiye Distribütörü MYS Otomotivin Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Seskır, geçen yıl mart ayında Türkiye pazarına girmesi planlanan ''Samand''ın ithalatının, gereken izinlerin çıkmaması nedeniyle bir türlü gerçekleştirilemediğini söyledi.
İki ülke yetkilileri arasında yaklaşık bir yıldır süren görüşmelerin artık sonuçlandığını anlatan Seskır, ''Uzun süren görüşmeler sonucu Dış Ticaret Müsteşarlığından gerekli izinler alındı. Müsteşarlık, izinlerin verildiğine dair gerekli belgeleri Sanayi ve Ticaret Bakanlığına gönderdi. Artık 'Samand'ların Türkiye'de satışına yönelik hiçbir sorun kalmadı'' dedi.
Seskır, anlaşmanın hemen ardından 3 bin araç siparişi verdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:
''İran otomobillerinin Türkiye'de satışına bu ay sonundan itibaren başlıyoruz. Biz her türlü hazırlığımızı yapmıştık. 'Samand' ve 'Samand LX' modelleri ay sonundan itibaren Türkiye'de olacak. Şimdiden yoğun bir taleple karşı karşıyayız. Araçlarımızın 45 ilde satışlarına başlanacak. ABS fren sistemi, hava yastığı, klima, merkezi kilit gibi her türlü donanımların mevcut olduğu araçlar 16 bin 900 ile 19 bin 900 YTL arası fiyatlarla satılacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.''

milliyet gazatesinden alıntıdır...Dar gelirli aileler için iyi bir seçim olabilir ama kalitesi hakkında ancak kullanıldığı zaman yorum yapılabilir diye düşünüyorum...:)

Geç abi kaliteyi maliteyi..İranın bile bir markası var ve bunu pazarlıyor..Biz ise lafı gelince iran'ı bile beğenmiyoruz...Biz ne yapıyoruz..İcraat ne..Sıfır..

Evet bu konuda sana katılıyorum otomobilde 869 la başlayan barkodumuz malesef yok...Ürettirmeyenler utansın... :(

Geç abi kaliteyi maliteyi..İranın bile bir markası var ve bunu pazarlıyor..Biz ise lafı gelince iran'ı bile beğenmiyoruz...Biz ne yapıyoruz..İcraat ne..Sıfır..
haklısın bi araba ürettiler imza die bişi ben daha göremedim imza yı gören warmı aramızda? anadoldan başka ben bilmiorum %100 türk yapımı

kalitesi tartışılır bakmak gerek diye düşünüyorum;)

ineğe tapan hindistanın bile arabası var (TaTa).bizim arabamız yok.içim yanıyor.ölmeden bir TÜRK arabasına binemezsem gözüm açık giderim.

görüntü hoş bmw ye benziyor ancak ne kadar sağlam olacak belkemek lazım

iran da yapılan her araba iran arabası mı oluyor.Bizde de o zaman kuş serisi renaolarda toros lar fordlar,hundaylar hondalar toyotalar var...İran da yapılabilir ama kimin adına sanırım japon malıdır iranda üretilen...İran da japon arabaları baya rabet görüyor askeri araçları bile japon arabası...Traktörleri bile...iran sınırında 2 yıl kaldım onlardan bişey olmaz adamlarda petrol varken bu işlerle ugraşmazlar...

Geri