İran otomobili Samand...Hayırlı olsun...

Ben aracı Autoshow da gördüm, malzeme kalitesi ve işçilik çok kötü...

Hayırlısı olsun diyorum ama Baz versiyon Astra Classic bu araba ile karşılaştırılcak bir araba değildir...

walla duygulandım yok mu içimizde mühendis yok mu motorcu ben makina teknikeri olarak varım hadi Türk Malı araba yapalım.... Hayali bile güzel paylaşım için sağolun arkadaşlar....

Bu arada İmza üretim aşamasındayken bazı iç kuvvetler bunu istemediler kaldıki fikiri sunan kişiyi bile içeri aldılar.Tamam belki dolandırıcıydı belkide sahtekar ama Ülkemin Türkiye min ikinci % 100 TM aracını üreteceklerdi...Keşke izin verselerdi...

İmza'nın hikayesi daha farklıydı kanımca :) O bir dolandırıcılık zincirinin bir haklasıydı alpasch arkadaşımızında bahsettiği gibi..

iran da yapılan her araba iran arabası mı oluyor.Bizde de o zaman kuş serisi renaolarda toros lar fordlar,hundaylar hondalar toyotalar var...İran da yapılabilir ama kimin adına sanırım japon malıdır iranda üretilen...İran da japon arabaları baya rabet görüyor askeri araçları bile japon arabası...Traktörleri bile...iran sınırında 2 yıl kaldım onlardan bişey olmaz adamlarda petrol varken bu işlerle ugraşmazlar...

Modellere takılmayalım...İşin özü marka..Doğan ismi her ne kadar türkçe olsada Fiat patentli Türkiyede üretilen bir italyan markasıdır...

evet ama dediğim gibi TM olması yeterliydi vardır bir bildikleri...

Arkadaşlar bağzı şeyleri yanlış biliyorsunuz doğan kartal,şahin gibi araçlar tamamen türk patenti araçlardı sadece motor ve birkaç parça mekanik aksamları yurt dışında fiat ın fab. yapılıyordu. toafş fiattan üretim iznini alınca şahin kartal ve doğan markalarının üretimi türkiye içinne satışı durduruldu ama şuan hala bazı arap ülkelerine 2006-2007 model doğan kartal şahin üretiliyor üstelik klimalı olarak. ben bu iran malı aracı fuarda gördüm gerçekten de kaliteli bir araç değil bu kullanılan malzemeden belli nitekim fiyatıda makul ortada zaten bu otomobilde lada dacia tata gibi türkiye piyasasında kendine umut arayamaya gelmiş

araç çakma bmw bence

Geri