Jikle

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var arabayı yazın ilk çalıştırdıgımda jikle devreye giriyor ve devir 1500 lerde seyrediyor,fakat kışın soguk havalarda devir 1000 1100 arası seyrediyor tam tersi olması lazım degilmi. ustaya sordugumda tekrar program atılması lazım dedi başka bir yerden ayarlatma şansımız varmı. program attırırsak kaça malolur cevaplarınız için teşekkür ederim (astrag hb 1998):confused::confused:

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla benim bildiğim yaz veya kışa bakmaz...
araç motor derecesine bakar.. motor soğuksa atıyorum 40 dereceye gelene kadar jikleyi çeker...
örnek;
motor 0 -20 derece arasında ise devir 2000
motor 20-30 derece arasında ise devir 1500
30 dan sonra normale döner..

bu bilgileri kesin bilmemekteyim. değerler tutmayabilir. ben mantığını anlatmaya çalıştım.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüm bunlara istinaden senin sorunun hararet müşiri olabilir.. :) :)
program durup dururken niye bozulsun..

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bektaş abi hararet müşiri göstergede gösteren müşir demek istediğin su sıcaklık müşiri tabi bir nebze olabilir bazı su sıcaklık müşirleri hem beyine bilgi hemde göstergeye bilgi gönderiyor . Siz her ihtimale karşı kelebek kutusunu temizletin aynı zamanda cihaza bağlayıp parametleri kontrol ettirin su sıcaklık müşirindende yapabilir yani.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var arabayı yazın ilk çalıştırdıgımda jikle devreye giriyor ve devir 1500 lerde seyrediyor,fakat kışın soguk havalarda devir 1000 1100 arası seyrediyor tam tersi olması lazım degilmi. ustaya sordugumda tekrar program atılması lazım dedi başka bir yerden ayarlatma şansımız varmı. program attırırsak kaça malolur cevaplarınız için teşekkür ederim (astrag hb 1998):confused::confused:
benım aracta aynısı kısın çok soguklarda ilk calıstırınca rolantı yuksek ama 1100-1200 cıvarı ama yazın veya bahar aylarında ılk calıstırmalarda 2500 cıkıp 1100 e oyle gelıyor musurle felan ugrasma program attırabılırsen attır kelebek bogazınıda temızlet cokda onemlı degıl