Kaç çeşit Vectra B1 2.0 cd var?

SteinmetZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
98/99 model 2.0 vectra b1 araşdırıyorum arkadaşlar kafamdaki bazı sorular netlik bulursa bu araçda karar kılmayı düşünüyorum, öncelikle sorularıma gelim sorunları siz bilenler anlatırısınız heralde.
Net üzerinden 98/99 vectra 2.0 cd arattığımda bu araçlar sıralanıyor fakat özellikleri farklı farkllı çıkıyor Cd serisinin starndart olduğunu 2.0 gls nin ise bir alt versiyon olduğunu sanıyordum 2.0 cd deki bazı farklılıklar sanroof hepsinde yok elektirikli koltuk hepsinde yok deri koltuk hepsinde yok kimisi 136 bg kimisi 150 bg sanırım kliması dijital olmayanada rasladım bunda tam net değilim ama diğerleri sürekli değişiyor. Hatta bugun bir arabaya rasladım 98 model 2.0 CDX B1 kasa. ben cdx leri 2.5 biliyordum ama buaraj fuldu 136 beygir yazılmış aradım vergisinisordum 125 dedi şaşırdım 10 yaşından küçük o yüzden dedi ama gelirler idaresinin sitesine girdim sorgulattım öyle bir şey yok sizde bua dresden bakıp bana vergileri konusunda net bir bilgi verirseniz sevinirim
http://www.gib.gov.tr/fileadmin/images/mtv.html

Diğer bir sorumda bu aracı kullanan yada iyi bilen arkadaşlara , bu aracın kronik arızası varmıdır/nelerdir.

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel kardeşim bir çeşit b1 vectra war ama donanımı soruyosan deri koltuk digital klima sunroof farklılık gösteriyo ayrıca elektrikli koltuk yok 98 2000 2001 model 2.0 cdx ler war

aydın80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bahsettiğin modellerde tek çeşit vectra cd var.
Bazı özellikler opsiyonel sunulduğu için donanım farklılıkları oluyor.

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gl ---------- içi boş abs var heralde
gls ---------- abs tcs tek hava yastığı
cd ------------ abs tcs 2 hava yastığı yol bilgisyarı
cdx --------------- abs tcs 4 hava yastığı yol bilgisyarı full dolu deri koltuk felan.. 2500 motor..
100.yıl ---------------buda full ama özelliklerini ben bilmiyom :)

gt var bide 150 beygir..

Son düzenleme:

X18XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gl ---------- içi boş abs var heralde
gls ---------- abs tcs tek hava yastığı
cd ------------ abs tcs 2 hava yastığı yol bilgisyarı
cdx --------------- abs tcs 4 hava yastığı yol bilgisyarı full dolu deri koltuk felan.. 2500 motor..
100.yıl ---------------buda full ama özelliklerini ben bilmiyom :)

gt var bide 150 beygir..

buna ek olarak 98 den itibaren cdlerde 4 hava yastığı diye biliyorum, 96 cd lerde dijital klima yok diğerleri dijital, gls ve gllerde sis farı yok cdlerde var. 100. yıl olanları kendilerine özel ısıtmalı bej deri koltukları ve aliminyum jantları var cdlere artı olarak ve çoğu otomatik vites

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok buyuk kronik bir arizasi var. arabayi aldigin anda bu hastaliga kapilirsin, hastaligin adi opelci. opele bir alis bir daha baska arabaya binmezsin.

Biraz abarttim galiba ama emin ol pisman olmazsin. ve 10 yasinda bir araba aliyorsan, kronik arizasi var midir diye de dusunme.

bahadir_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence donanımdan önce aracın temiz olmasına bakmalısın.sonuçta bu yaş ve kasada temiz olanını bulmak çok zor.yani özelliği çok olan masraflı bi araç alacağına, daha az donanımı olup masrafsız bineceğin bir araca yönelmeni tavsiye ederim.

SteinmetZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra.2.0 cd

İlginiz için teşekkürler
aliabdullaharslan kardeş elektirikli koltukdan kastım ısıtmalı koltuklar cd lerde mevcut herkez özelliklerine yazmış onların yalancısıyım kullanmadığım için bilmiyorum
aydın80 sanırım en mantıklı cevap bu belkide deiğiniz gibi opsiyonel olabilir ama 136 ve 150 beygir olayını çözemedim.

canavar2050 kardeşim cd lerde 4 hava yastığı bulunuyor buna vakıfım cdx ile karışdırmayalım. 100.yıl zaten b2 kasa 99 yılına ait. o konuzumuzun dışında.
fikret_sahin kardeşim sanırım o hastalığa arabaya ait olmadan kapıldım inşallah soğumayız.
bahadir_01 kardeşim masrafsız donanımlı cd lerde bulunan tüm özelliğe sahip temiz bir araç alırken merak ettiklerimi öğrenmek bunun için araştırma yapmak gerekli sanırım haklısınıız temiz bulmak zor sadece 100lerce aracın arasından sadece resimlere bakara 2 adet araca ulaşabildim alabileceğim.Teşekkürler.
DRaGGeRs aracınız çok şık duruyor.
Sonuç itibarı ile tam ve net bir bilgiye vakıf olamasamda çok iyi oldu özellikle şu beygir gücü konusu çok net değil diğerleri.Bugun 98 olacak bir cdx buldum nette arac cd den bir kat daha özelliklere sahip ama beygir oalrak 136 yazılmış bu doğru bir bilgimidir arac sahibi ni aardım kendiside bilmiyor ayrıca 10 yaş altı olduğu için 125 lira vergi dedi ??

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence beygir gücü konusunda araç sahibinin bilgisizikleri ve ruhsattaki yanlış yazılmalar olabilir 2.0 ecotec yani gls,cd veya cdx(b2) diye geçen vectralar 136 hp (b1) cdx yani 2.5 olanlarda 170hp v6 olarak üretildi biliyorum