Kadett'ci abiler acil yardıııımmmm.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan 34BCT70
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı sabahlar.Kadett E Sedan aldım abiler.16 inç önler 8 arkalar 9 ofset bbs taktık dün.Takmamızla çıkartmamız bir oldu.Arka çamurluk dümdüz geldiğinden çamurluk direk lastiğe oturdu...
Şimdi ben bu jantları 1 ay önce 1400 liraya aldım.Satmak istemiyorum.Daha doğrusu satsam 400 lira zararım ve onun kadar yakışıcak jant bulamıyorum.
Kaportacımız çamurluğu bayaaa bir açmamız lazım ama 4 kişi ancak binileceğini söyledi.300 lirada para istedi.
Daha önce kadett'e 16 borbet falan takanlar vardı yanlış hatırlamıyosam.
Bu arada benim lastikler çamurlukta 7 8 cm kadar dışarıda kaldı.

Bana acil fikir vermeniz lazım,jantlara müşteri buldum 1000 liraya.Yarına kadar zaman istedim.Sizin fikirlerinize göre hareket edicem.Çok fena canım sıkıldı bu işe...:(
Çözüm fikirleriniz nelerdir ben bu jantları takmak istiyorum.

berkay ben sana dedım kardesım surter dıye sanın arka jant 9 ofset arabayı satacaksan bence ugrasma lastık jant dursun satmıycaksan arbayı jantları sat 7,0 ofset al jantları başka caren yok 1,5 2,cm olsa neyse 7,8 cm dıyosun baya var nekadar acarsa acsın surter kaportaya duz gelıyor camurluk :(

Son düzenleme:
bahsettiğin kadetlerin hepsinde çamurluk şişirme yapılmıştı Berkay jantları satıp 400 TL zarar edeceğine çamurlukları şişirt daha iyi hem böylece aracın da görselliğini bir nebze güzelleştirmiş olursun kadette keskin kt4,brock ve ya bbs tarzı off-set li jantlar çok yakışıyor...

http://img97.imageshack.us/img97/7122/yavuz457u.jpg
http://img192.imageshack.us/img192/1254/yavuz480.jpg

yavuz457u.jpg

yavuz480.jpg

Berkay , öncelikle hayırlı olsun araban. Kadett E de çamurluk yapısı farklıdır.Ben olsam jantları satardım.8" genişlik ve ET40 offset bir ihtimal kurtarabilir ama jantlar lastiklerden geniş duracak.Ben orjinalci birisi olarak Kadett E nin çamurluk yapısını bozmazdım ve 7J ET 35 gibi değerde 195 tabanı geçmeden bir jant takardım.Bu değerde bbs ve borbet vs. bulabilirsin.Ama gidip Bmw için olan et20 gibi offsetler seçersen ve bir de genişliği fazla olursa çamurluğu baya baya açman lazım.
Zaten 7j et35 ile 3 cm e yakın dışarı çıkıyorsun ki daha fazlası akislere gereksiz stres
yüklemek olur.

Bu linki, kullanabilirsin kıyas için.

http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp

Birde herkesin karıştırıp yanlış kullandığı terimleri doğru olarak yerleştirmeye dikkat et.
9j dediğin offset değil jant genişliğidir. 8J ama ET 40 bir jant kadett e oldurulabilir ama 8j ET 15 bir jant BMW jantıdır :-)

Cengiz ve Emre abi ikinizide çok teşekkür ederim.:)
Bugün açık bir jantcı buldum,Lastiklerimi vermiyorum.BBS'ler İle Farklı 5 kollu 16 çok az ofsetli bir jant ile takas ediyorum.Birde 16 borbet var fakat vernikleri atmış 2.el.
Diğer 5 kollular sıfır,Kararsız kaldım ama sanırım 5 kolluları taktırıcam.

Cengiz ve Emre abi ikinizide çok teşekkür ederim.:)
Bugün açık bir jantcı buldum,Lastiklerimi vermiyorum.BBS'ler İle Farklı 5 kollu 16 çok az ofsetli bir jant ile takas ediyorum.Birde 16 borbet var fakat vernikleri atmış 2.el.
Diğer 5 kollular sıfır,Kararsız kaldım ama sanırım 5 kolluları taktırıcam.
5 kollu 16 ınclerı al bbsler ver kurtul ;)

Herkese hayırlı sabahlar.Kadett E Sedan aldım abiler.16 inç önler 8 arkalar 9 ofset bbs taktık dün.Takmamızla çıkartmamız bir oldu.Arka çamurluk dümdüz geldiğinden çamurluk direk lastiğe oturdu...
Şimdi ben bu jantları 1 ay önce 1400 liraya aldım.Satmak istemiyorum.Daha doğrusu satsam 400 lira zararım ve onun kadar yakışıcak jant bulamıyorum.
Kaportacımız çamurluğu bayaaa bir açmamız lazım ama 4 kişi ancak binileceğini söyledi.300 lirada para istedi.
Daha önce kadett'e 16 borbet falan takanlar vardı yanlış hatırlamıyosam.
Bu arada benim lastikler çamurlukta 7 8 cm kadar dışarıda kaldı.

Bana acil fikir vermeniz lazım,jantlara müşteri buldum 1000 liraya.Yarına kadar zaman istedim.Sizin fikirlerinize göre hareket edicem.Çok fena canım sıkıldı bu işe...:(
Çözüm fikirleriniz nelerdir ben bu jantları takmak istiyorum.

Zengin ettiniz sanayideki ustaları be.. :D

5 kollu 16 ınclerı al bbsler ver kurtul ;)
Öyle yaptım abi cokta güzel oldu.:)
Zengin ettiniz sanayideki ustaları be.. :D

Hiç sorma abi,1400 ün taksitlerini ben staj paramdan ödüyorum çok sorun değil,ama işler çok kesikti bu ara.Bugün 200 lira harcadık para yokken 1 lira bile çok para geliyor.Babamın parasını yemeyi hiç sevmiyorum ama orjinal lastikler kabaktı mecbur değiştirdim kışın sakata geliriz. :(

Geri