Kalorifer açınca gelen koku

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
iki günür kaloriferi açtığımda 1-2 dk boyunca(motor soğukken) hafif bir antifiriz kokusuna benzer koku geliyor. Ağır olmadığı için tam anlayamadım. Bu koku havayı yüze üflediğinde veriyor aşağı yada cama üflediğinde olmuyor. Aracın içinde ıslanan hiçbir yer yok. Ayrıca su eksiltme ve suya yağ yada yağa su karıştırma olayıda yok. Araç kapalı garajda ve hiç soğutma sıvısı donmadı. Daha önce hiç olmamıştı neden kaynaklanıyor olabilir.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac suyu ısındıgı ve basınclandıgı zaman kolorifer peteginde ufak damla sızıntı oluyor sadece petegi hafiften ıslatıo olabilir bunu görmeniz zor tabi??
Birde özellikle gelesme kapına ve su dolasan hortumların baglantı noktalarına bakın hafif damlama olmusmu??
Cam suyu hortumlarına bakın sıkarken kaputun içinden bir yere damlıo mu??

Baskada olmaz :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Hortumları tamamen kontrol ettim sızıntı kesinlikle yok. Tamda antifirizi yenileyeceğim zamanda meydana geldi iyiki değiştirmedim daha yoksa kuruntu yapacaktım. Bugün hiç koku olmadı işi tuafı. Eğer koku olsaydı ön gögüsü sökecektim. Boş bir zamanda polen filtresini sökmeyi planlıyorum geçen yıl fare filtreden geçemeyip ne bulduysa doldurmuştu acaba yine girip öldü mü diye şüphelendim.

Aracım dizel

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Fare mi ??* Orda ne ararmıs fare:rakir:
Antifirizi neden degişeceksinki??

Bizim ev ormanlık alanda yüzden her türlü hayvala karşılaşıyorum burada:)

Antifiriz donmasada ömrü bitip korozyon koruyucu özelliğini yitiriyor bu yüzden ikinciye değiştireceğim antifirizi.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta çok ince kaçak var damlamayla terletme arası. motordan olmasına rağmen kapıyı açtığımda leş gibi kokuyor ısınmış antifriz... terleme bile kafi olur diye düşünüyorum o pis koku için...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bugün garajımda işe girip ön konsolu komple söktüm. Ama ne kaçak ve nede terleme sökmüşken polen filtresi kabını güzelce elektrik süpürgesiye temizledim sanırım farein oraya doldurduğu pisliklerden kaynaklanıyor. Geçen temizlemem rağmen epey pislik kalmış içeride.