kapı yalıtım malzemesi??

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Vectrali
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar dün bi teknomarkette gezerken(Varna-Bulgaristan) kapı yalıtım malzemesine rastladım.içinde 4 adet 33 x 25 ince ziftli yappışkanlı madde bide yankı yapmaması için simetrik üçgen şeklinde kesikli süngeri vardı. toplamda 40 tl ye geliyor. acaba almaya değer mi? ucuz mu pahalı mı ben kolayca kendim kapıları yalıtabilirmiyim? cevaplar için şimdiden teşekkürler..

ölçülere göre fiyat iyi.ama kapılara kendin uygulayabilir misin? iç kaplamaları daha önce söktüysen yaparsın.dikkat isteyen bir işlem biraz.

Oktay abi daha önce bir cok kez kapı pandizotlarını söktüm tesisatın montajını kendim yaptığım için. kapılardan zırıltı gelio bide sesi acınca dışarıya cok ses veriyor. hemde tam verim alamıyorum sanki yalıtımı olmadığı için kompenentlerden fiyat iyi diyorsan alayım?

Dynamat için 120-130 tl istemişlerdi 4 parça için.Bunlar o kadar kaliteli mi bilemiyorum.Ama kendinden yapışkanlı ve ses izolasyonu içinse al derim.
Kapı içlerini sök ve tam compların çalıştığı bölgeyi kapatacak şekilde kapı sacına yapıştır.Rezonansı ve zırıltıyı önler.

Ali abi bence cok rahat yaparsın ama ucuz değil.ben kayseri'den 50*50 cm nin tanesini 10 liraya aldım kendinden yapışkanlı.

keşke bulabilsem 10 tl lik yalıtım malzemesini. sanırım bu bahsettiğiniz akustik için değildir. ben bu baktığım ürünü dynomatla kıyaslarsam bayağı uygun hem paketinde akustik için olduğunu belirtiyor. mühendisliği, teknolojisi, dansiteside ona uygundur...

vallaha ben gri yalıtım süngeri 5 mm oto döşemecisinde metresine 5 lira dedi az ilerisinde yalıtım malzemeleri inşaat malzemeleri satan adam 1.80 kruştan aldım 10 tly kaporta slikonu gri çok kuvettili döşemeleri yarım söktüm yapıştırdım çok süper oldu resim çekmedim tek başıma olduğum için çok güzel oldu göğüsede sıkıştırdım ferkulade oldu tavsiye ederim hemde çok ucuza kapattım ;)

keşke bulabilsem 10 tl lik yalıtım malzemesini. sanırım bu bahsettiğiniz akustik için değildir. ben bu baktığım ürünü dynomatla kıyaslarsam bayağı uygun hem paketinde akustik için olduğunu belirtiyor. mühendisliği, teknolojisi, dansiteside ona uygundur...
en kötü alır ben yollarım, satıcı ile konuştum tüm oto müzik işi yapanlara satıyorlarmış bu ürünü ve gayet iyi sonuç veriyormuş 10 TL LİK OLAN ZİFTLİ PLAKADAN BAHSEDİYORUM sahibinden com da da satıyor bir vatandaş isterseniz kargolarlar zaten, kolay gelsin ben de yapacağım komple bu uygulamayı
bakalım ne olacak

Geri