Kar

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Komşumu, elinde paspas benim arabayı temizlerken görünce ben de indim aşağı. Zaten arabanın üstündeki karları hemen hemen temizlemişti. Teşekkür ettim tabii... Baktım karlar temizlenmiş, arabanın çevresini de açayım dedim. Hava müsait olduğu gibi kaçacağım memlekete çünkü. Aldım küreği elime, kürüdüm çevredeki bütün karı. E hadi dedim bir de arabayı çalıştırayım şöyle bir ileri geri yapayım. Hem el frenine bakayım hem de çıkacağım zamana hazırlık olsun, kendime yol açayım.

Nitekim yapmayacağım her şeyi komşumun sayesinde (yüzünden) yapmış oldum. :)

Yalnız bir şey fark ettim. Araba oldukça rahat çalıştı. El freninde sorun yoktu. LGP'ye gayet rahat geçti, rölantide dalgalanma falan olmadı. Vites geçişleri oldukça yumuşaktı. Hatta motorun sesi bile çok tatlı geldi kulağıma. :)

Bir gece kar altında kalınca soğuktan korunmuş mu oldu, anlamadım gitti...

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Komşumu, elinde paspas benim arabayı temizlerken görünce ben de indim aşağı. Zaten arabanın üstündeki karları hemen hemen temizlemişti. Teşekkür ettim tabii... Baktım karlar temizlenmiş, arabanın çevresini de açayım dedim. Hava müsait olduğu gibi kaçacağım memlekete çünkü. Aldım küreği elime, kürüdüm çevredeki bütün karı. E hadi dedim bir de arabayı çalıştırayım şöyle bir ileri geri yapayım. Hem el frenine bakayım hem de çıkacağım zamana hazırlık olsun, kendime yol açayım.

Nitekim yapmayacağım her şeyi komşumun sayesinde (yüzünden) yapmış oldum. :)

Yalnız bir şey fark ettim. Araba oldukça rahat çalıştı. El freninde sorun yoktu. LGP'ye gayet rahat geçti, rölantide dalgalanma falan olmadı. Vites geçişleri oldukça yumuşaktı. Hatta motorun sesi bile çok tatlı geldi kulağıma. :)

Bir gece kar altında kalınca soğuktan korunmuş mu oldu, anlamadım gitti...

-15 ila-20 leri görseydi durum cok daha farkli olurdu biraz kar ve -3ila -5 de bir sey olmaz :D yinede soguk havalarda el frenini cekme:)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ilk defa bu yıl bu kadar soğuk gördüm. inannırmısınız bilmem ama vites kolu ve debriyaj pedalımın donmuş olduğu geceler oldu. tabi güneş doğmasına yakın vakitlerden bahsediyorum. ilk bindim araca bırakın el frenini, vitesi boşa alacak 1'den geriye çekip bıraktım kendiliğinden ortaya gelir diye :kop: gelmedi!. sonra debriyajdan ayağımı çektim sanırım 2 sn kadar sonra olması gereken seviyeye geldi. araba ne yapsın...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Hava bugün gayet iyiydi. Güneşin etkisiyle karlar bayağı bir eridi. Yollar açıldı. Aslında bugün toparlanabilseydik memlekete gidecektik ama çocuklarla olmadı. Yarına kaldı. Gerçi bu gece Gaziantep -5 derece. Az rastlanır bir soğukluk. İnşallah arabamın yanındaki çıkmamı zorlaştıracak karlar buza dönmez. Bir de onları kazımakla uğraş işin yoksa...