Kaskomu kullanmak istiyorum ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan HcN2243
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yaşın çok etkisi var sanırım,mayıs ayında motoru sattığım 32 yaşındaki kişi 900 e sigorta yaptırdı, ben 100 TL ödemiştim geçen sene, resmen sigorta eline kaldık

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abicim çok haklisin ama 2 seneden beri kaskoya dünyanin parasini veriyorum arabamiza bisey oluyo kasko bozdurmaya korkar hale geliyoruz bu düzenin deişmesi lazim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sigortanın asıl amacı büyük rikslere karşı aracımızı güvenceye almaktır. Riskin ne zaman, nerede, nasıl doğacağını kimse bilemez. Geçen sene Ankara'nın en kalabalık kavşağında aracımın debriyaj teli koptu, kasko poliçesi sayesinde aracı 15 dakika sonra kurtarıcıya yükledik. Gene geçen sene diğer aracıma arkadan çarptılar. Suya sabuna dokunmadan aracımı kaskodan yaptırdım, faturasını çarpan aracın sigorta şirketine rucü ettiler. Kasko sigortasından hasar almak istiyorsak hasarın boyutu sigorta priminden çok daha fazla olmalıdır. 300-500 TL lik (örnek olarak veriyorum) hasarlar için kasko bozulmaz. Diğer yandan hasar bedeli aracın siciline işleneceği için aracını satarken yapılan sorgulamada araçta hasar kaydı görülecek, bu durumda aracın ikinci el fiyatı düşecektir.

Geri