katalitik konvertör temizleme

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Katalitiği temizlemeden önce sabahları motor soğukken kalkış esnasında aracım bayılıyordu. Bu temizleme sıvısından sonra bu geçti. Katalitiği sökmek ve temizlemek bayağı zahmetli iş. Ancak en iyi temizlik de sökerek yapılan temizliktir. Benim yaptırdığım temizleme işlemi bu zahmete girmeye çekinenlere örnek olsun diye. Ancak gerçekten etkili mi değil mi bunu başka kullanan arkadaşlarla görebiliriz.

karaotag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tdi fabia aracımda tekleme hemen arkasından yığılma ve siyah duman atma sorunu var. enjektörleri söktürmeden katalitik konvektörü temizlesem diye düşündüm. söktürmeden şu ürünle temizlenmesi mümkün mü sizce? artısı-eksisi ne olur?

Bell-Add 2D Dizel Araçlar İçin Çok Amaçlı Katalitik Konvertör Temizleme ve Partikül Filtre Temizleme Nötralizasyon Kimyasalı
http://www.carboncleanturkiye.com/detay.asp?KatID=3&ID=44&IcerikID=82

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu eski ama merak ettim. sonuç ne oldu?
üzerinde temizlemek ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum.gözenekler çok küçük belli bir kısmı tıkalıysa araç egzoz gazını rahat def edemediği için yüksek ısı problem olabilir

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şu an high flow içi boş katalitik konvertr grünümlü susturucu kullanıyorum.muayenede filan sıkıntı olmuyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende merak için konuyu takip ediyordum. Kat benimde bozuldu idi ve sonrasında bende boş olanından taktırdım ve iki kere muayeneden geçtim. Ama temizleme konusunda pek fayda edeceğini sanmam çok farklı bir sistem bu kat.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu an high flow içi boş katalitik konvertr grünümlü susturucu kullanıyorum.muayenede filan sıkıntı olmuyor

Bende merak için konuyu takip ediyordum. Kat benimde bozuldu idi ve sonrasında bende boş olanından taktırdım ve iki kere muayeneden geçtim. Ama temizleme konusunda pek fayda edeceğini sanmam çok farklı bir sistem bu kat.

Kat iptali sonrası normal şartlarda araç Tuvtürk muaynesinden kalıyor. Geçmenin tek yolu egzoz muaynesini dışarıda yaptırmak. Dışarıda kullanılan araçlar Tuvtürk ün cihazları kadar kalibre olmadığından sıkıntı olmuyor ama es kaza Tuvtürk te muayne yaptırmaya kalkarsanız ve kat iptali sisteme işlenirse işte o zaman sıkıntı yaşarsınız ve gider sıfır kat taktırtıp taktırdığınızı ve içinin boş olmadığını kanıtlamak için baya bir uğraşırsınız.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şu anda eksoz muayenesi eski yeniş fark etmeden iki yıla çıktı bir adaletsizlik kalktı iki yıl şimdilik kafam rahat bir daha muayene girdim mi? iş tamam demektir.